Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 20. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 1:50 PM

Każdy z nas, a przynajmniej większość kojarzy tego Słoweńca. Uroczy chłopak, który w ostatnich sezonach miał zazwyczaj dobre warunki do skakania na pewno fakt, że jego tata zapalał zielone światełko nie ma z tym nic wspólnego. Z początku sezonu szło mu nie najgorzej, ale po dobrym konkursie lotów w Oberstdorfie przestał się łapać nawet do trzydziestki. Przed państwem Miran Jurij Tepes.


Data i miejsce urodzenia, klub 
Jurij urodził się 14 lutego 1989r. jak Walentynki to pewnie romantyk z niego w Lublanie na terenie ówczesnej Jugosławii. Jest zawodnikiem klubu SD Dolomiti. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata
Początki jak prawie każdy skoczek miał trudne. Podczas sezonu 2005/2006 nie zdobył ani jednego punktu. Natomiast zaliczył on swój debiut w Pucharze Świata. Miało to miejsce 1 stycznia 2006 roku w Garmisch-Partenkirchen. Uplasował się wtedy na 35 miejscu. Dopiero w sezonie 2007/2008 zapunktował. Było to podczas zawodów w Villach 14 grudnia 2007 roku. Słoweniec zajął wtedy 24 miejsce. 

Rekord życiowy
Tepes znany jest z tego, że jest dobrym lotnikiem. Potwierdził to nawet w tym sezonie, gdy mu nie szło,  to na lotach zajął zaszczytne 3 miejsce. Jego rekord życiowy wynosi 244 metry i został ustanowiony 22 marca 2015 roku w Planicy.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium
Już jako junior Jurij zajmował najwyższe lokaty. Jest on v-ce Mistrzem Świata juniorów z Kranju w 2006 roku. Rok wcześniej w Rovaniemi zajął trzecie miejsce. Jego starty w MŚJ nie kończą się tylko na tym. Słoweniec jest podwójnym Mistrzem Świata Juniorów w drużynie z 2005 i 2007 roku i v-ce Mistrzem w drużynówce z 2006 roku. Na seniorskich MŚ nie idzie mu już tak dobrze. W swoim dorobku ma tylko brąz z konkursu drużynowego w 2011 roku. Dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. Miało to miejsce dwa razy w Planicy podczas konkursu lotów narciarskich w 2013 i 2015 roku. W sezonie 2014/15 zajął on 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich, a w 2012 roku kolejny raz stanął na ostatnim stopniu podium podczas Mistrzostw Świata w lotach, które odbywały się w Vikersund.

Ciekawostki
Jego tata Miran Tepes był zastępcą dyrektora Pucharu Świata - Waltera Hofera.
Zaliczył upadek podczas drużynowego konkursu Mistrzostw Świata w Lahti w tym roku i przez to Słoweńcy stracili kilkanaście punktów. 

You May Also Like

0 komentarze