Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 19. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 6:58 PM

Po dość emocjonującym i mimo wszystko męczącym LGP wracamy do Was z naszą serią. Dziwny zbieg okoliczności sprawił, że akurat dzisiaj wypadło bio skoczka, który królował przez praktycznie cały weekend w Wiśle. W piątek wygrał zawody wraz z drużyną, a w niedzielę indywidualnie. Trzeba przyznać, że na te zwycięstwa sobie naprawdę zasłużył. Mam tylko nadzieję, że jego wysoka dyspozycja latem będzie miała przełożenie na zimę. Zapraszam do przeczytania kilku słów o Dawidzie Kubackim! 

Dawid Kubacki


Data i miejsce urodzenia, klub.
Dawid urodził się 12 marca 1990 roku w Nowym Targu. Jest reprezentantem klubu TS Wisła Zakopane. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Mały Dzióbao jako jeden z niewielu chłopców w jego wieku nie uległ Małyszomanii. Nie do końca pasjonowało go oglądanie konkursów, zdecydowanie wolał sam skakać. Tak rozpoczęła się jego kariera. W wieku 15 lat zadebiutował w FIS Cupie, a dwa lata później w Pucharze Kontynentalnym.  16 stycznia 2009 roku w Zakopanem pierwszy raz wystartował w Pucharze Świata, zajmując odległą, 49. pozycję, ale przynajmniej nie był ostatni. Pierwsze punkty zdobył dopiero 4 sezony później. Miało to miejsce w Kuusamo. Dawid był wtedy 22. 

Rekord życiowy.
Rekord życiowy Polaka wynosi 232 metry. Został ustanowiony 19 marca 2017 roku na Vikersundbakken.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Dawid zdobył złoto drużynowe na Mistrzostwach Świata w Lahti w 2017 roku oraz brąz drużynowy na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme w 2013 roku. Niestety nie ma w swoim dorobku ani jednego podium indywidualnego w Pucharze Świata. Jedyne triumfy indywidualne w karierze w zawodach na najwyższym szczeblu osiągał w ramach cyklu LGP. 

Ciekawostki.
Największą pasją Dawida jest modelarstwo. Skoczek uwielbia składać samoloty.
Kubacki zapragnął skakać, gdy w 1996 roku zobaczył lot Kazuyoshiego Funaki.

You May Also Like

0 komentarze