Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 17. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 1:00 PM

Dzisiaj chcę zaprezentować Wam sylwetkę skoczka, który tak naprawdę dopiero w minionym sezonie dał się lepiej poznać kibicom. Startował w prawie wszystkich konkursach Pucharu Świata, opuścił jedynie inaugurację Raw Air w Oslo, ciekawe dlaczego. Gdy oglądam go na jakiejkolwiek skoczni, to zawsze słyszę w uszach brzmienie „Party maker” i przypominam sobie imprezę na trybunach Wielkiej Krokwi podczas jego skoku. Mowa oczywiście o Jewgieniju Klimowie. Zapraszam do przeczytania kilku słów o tym skoczku!

Jewgienij Klimow 


Data i miejsce urodzenia, klub.
Klimow urodził się 3. lutego 1994 roku w rosyjskim Permie, u samych stóp Uralu. Reprezentuje klub GBU TSTOVS Moskovskaya oblast Ski s.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Rosjanin swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 2003 roku. Zaczął trenować wtedy kombinację norweską, z którą związany był przez 12 lat. Później zdecydował, że chce poświęcić się już wyłącznie skokom narciarskim. W Pucharze Świata zadebiutował 20. listopada 2015 roku w Klingenthal zajmując 32. miejsce. Pierwsze punkty w zawodach najwyższej rangi zdobył w Niżnym Tagile. Jewgienij był wtedy 18, co sprawiło wielką radość jego rodakom.

Rekord życiowy.
Rekord życiowy Jewgienija wynosi 220 metrów i został ustanowiony 24. marca 2017 roku w Planicy.
 
Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Zważywszy na to, że Klimow dopiero co zaczął swoją przygodę ze skokami narciarskimi, to nie może pochwalić się zbyt wieloma osiągnięciami w tej dziedzinie. W 2014 roku zdobył brąz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Predazzo, a w 2015 roku wygrał Uniwersjadę w Szczyrbskim Jeziorze. W Pucharze Świata stanął na podium raz – było to 4. stycznia 2017 roku w Innsbrucku. Rosjanin zajął wtedy 3. miejsce. Pamiętacie, loteryjny konkurs, jedna seria i te sprawy.

Ciekawostki.
Gdy Jewgienij uprawiał kombinację norweską, był jednym z najlepszych skoczków, ale też jednym z najsłabszych biegaczy wśród swoich rywali. Skłoniło go to do całkowitego oddania się skokom narciarskim.
Rosyjski skoczek ma astmę. 

You May Also Like

0 komentarze