Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 16. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 6:36 PM

Tego skoczka znamy z ekspresyjnej radości po skoku. Zawsze bardzo miło mi się na niego patrzy, bo ma on duży potencjał. Na każdych zawodach trzymam za niego kciuki. Żałuję, że podczas LGP nie udało mi się go złapać.

Vincent Descombes Sevoie

Data urodzenia, klub.
Vincent urodził się 9 stycznia 1984 roku, we francuskiej miejscowości Chamonix. Reprezentuje klub Douanes - Chamonix. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Francuz na samym początku próbował swoich sił jako kombinator norweski. Był w tym sporcie jednym z najlepszych juniorów. Swoją przygodę ze skokami rozpoczął w 2001 roku. W Pucharze Świata zadebiutował 10 marca, podczas zawodów w norweskim Lillehammer w 2006 roku. Kilka miesięcy później, bo 2 grudnia tego samego roku, w tym samym miejscu zdobył swoje pierwsze punkty. Zajął on wtedy 24 miejsce.

Rekord życiowy.
Jego rekord życiowy został ustanowiony w Walentynki 2016 roku, podczas zawodów w Vikersund. Uzyskał on wtedy odległość wynoszącą 230,5 metra.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Vincent nie ma jakichś większych sukcesów. W sezonie 2005/06 dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium w zawodach z Pucharu FIS w Courchevel. Z kolei w sezonie 2008/09 zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na mamuciej skoczni Kulm w Tauplitz. 

Ciekawostki.

Do niego należy rekord Francji w długości lotu.
Sezon 2016/17 to najlepszy sezon w Pucharze Świata w jego wykonaniu.
Jest szczęśliwym mężem i ojcem.

You May Also Like

0 komentarze