Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 15. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 2:37 PM

Myślę, że znajdzie się tu duża grupa osób podziwiających tą oto personę. Wyjątkowy pod wieloma względami, lecz chyba najbardziej wśród reszty wyróżnia go wiek i doświadczenie. Jest też niezwykle pozytywny, co można często zauważyć na żywo, czy też w telewizji. Przed wami - bio numeru 15. czyli Noriaki Kasai we własnej osobie!
Data urodzenia, klub.
Noriaki urodził się 6 czerwca 1972 w Shimokawie. Jest zawodnikiem aż dwóch klubów - Team Mycal i Tsuchiya Home.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Najstarszy z samurajów zaczynał skakać w 1980 roku. Jego kariera reprezentacyjna rozpoczęła się na dobre, gdy w 1987r. wygrał turniej narciarski dla gimnazjalistów. Debiut w Pucharze Świata zaliczył w grudniu 1988 w rodzimym Sapporo, będąc wtedy w pierwszej klasie liceum. Nie udało mu się wtedy niestety zdobyć punktów, mimo osiągnięcia miejsca w czołowej 30 w drugim dniu zawodów, bowiem wtedy zapunktować mogli jedynie zawodnicy z TOP15 danego konkursu. Pierwsze oczka odnotował jednak 9 grudnia 1989r. w amerykańskim Lake Placid.

Rekord życiowy.
Jego życiówka jest stosunkowo świeża - 241,5m osiągnął na Vikersundbakken 19 marca br.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Jego najlepszym miejscem w klasyfikacji generalnej był najniższy stopień podium w sezonach 1992/1993 i 1998/1999. Noriaki jest również zwycięzcą Mistrzostw Świata w lotach narciarskich z roku 1992. Podwójny brąz zawisł na jego szyi także po Mistrzostwach Świata w Predazzo w 2003r. Mimo płynących lat, na jego koncie znajduje się również srebro z Olimpiady w Soczi.

Ciekawostki.
Jest obecnie najstarszym aktywnym skoczkiem narciarskim.
Gdy zaczynał przygodę w reprezentacji, nie było go stać na własny kombinezon, więc pożyczał go od kolegi.
W lutym 2014 roku poślubił Reinę Harimę, a na początku 2016 roku, na świat przyszła ich córeczka - Rina.

You May Also Like

0 komentarze