Obsługiwane przez usługę Blogger.

TOP10 skocznych piosenek według Julii

by - 7:29 PM

Hej! Dzisiaj to ja podzielę się z Wami piosenkami, które od swoich pierwszych brzmień kojarzą mi się ze skokami. Jedne z jakimś skocznym wydarzeniem, a inne z jakimś zawodnikiem. Jako, że w skokach biorą udział skoczkowie z różnych krajów, to taka też jest moja playlista. Mieszanka niemieckich, norweskich, słoweńskich, rumuńskich, angielskich, hiszpańskich, ruskich i polskich klimatów. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

10. Alvaro Soler - Libre ft. Monika Lewczuk


Piosenka kompletnie znikąd. Znalazła się tu, ponieważ towarzyszyła mi w podróży na skoki do Zakopanego, w tym roku. Był to mój pierwszy wyjazd na skoki, dlatego ta piosenka ma dla mnie bardzo duże znaczenie.
9. Akcent - Kylie


Większości dziewczyn z naszej redakcji, ta piosenka kojarzy się właśnie ze skokami. Chyba każdy z nas chociaż raz ją słyszał. Mnie osobiście kojarzy się z Mistrzostwami Świata w Lahti, bo w tym czasie była u mnie w domu dość często puszczana. 

8. Avseniki - Planica


Byłoby grzechem nie umieścić w tym zestawieniu piosenki, którą słyszą skoczkowie, po przekroczeniu najczęściej 200 metrów. Ta piosenka może się kojarzyć tylko z jednym, z finałowymi zawodami na Letalnicy. Bardzo pocieszna i skoczna piosenka.

7. Nause - Dynamite


Tę piosenkę, na swojej skocznej playliście, zawdzięczam Bjerkizzowi. Czasem warto zobaczyć, czego słuchają skoczkowie na Spotify, bo można znaleźć takie perełki jak ta. Nie byłabym sobą, jakbym zostawiła ją bez żadnego wspomnienia. Ta piosenka, towarzyszyła mi podczas całego cyklu Turnieju Czterech Skoczni i nawet jej słowa, idealnie opisują tegoroczne zmagania. Boom, boom, boom.

6. Pika - Party Maker


Powiedzcie mi, kto nie kojarzy tej piosenki z Klimovem albo innym skoczkiem rosyjskim? Zapoczątkowało ją chyba Zakopane, a potem można było ją usłyszeć na innych skoczniach na całym świecie. Wiadomo, że Polacy mają najlepsze pomysły, a piosenka sama w sobie naprawdę fajna. Przynajmniej da się potańczyć. 

5. Hanzee - The Penetrators 2016


Tak to jest, jak SKAM wejdzie za mocno, a wszystko, co norweskie kojarzy ci się tylko z norweskimi skoczkami. Idealnie pasuje do próbujących podrywać laski w klubie Norwegów. Zakręceni ludzie to też zakręcona piosenka. Zaleca się niesłuchanie jej przy rodzicach!

5. Akcent - Przekorny los


Tam był Akcent z Rumunii, a teraz mamy nasz polski. Nikomu nie trzeba przedstawiać piosenki i samego artysty. Zenek, jak to Zenek, zawsze robi show, nie tylko na polskich skoczniach, ale również na tych w Lahti. Na szczęście, los nie pograł w pokera z Piotrkiem Żyłą podczas Mistrzostw Świata i przywiózł on ze sobą aż dwa medale! Ciekawe, czy pokazał je już Zenkowi...

4. Unge Ferrari - Cruiseskip


Ta piosenka, stała się moją miłością dzięki kolejnemu norweskiemu skoczkowi. Długo się zastanawiałam nad nią, bo mam jeszcze trzy inne, które Anders Fannemel podrzucił mi, jedną po drugiej, ale to właśnie z tym utworem skoki w Sapporo stały się przyjemniejsze. Dobrze, że jest coś takiego jak Spotify.

3. Crowd Supporters feat. Doris - Zakopiański Styl


Jako że zaczęło nam się podium, to o tym nie można było zapomnieć. Piosenka od naszych kochanych prowadzących, Crowd Supporters. Wystarczy się wsłuchać w tekst i zobaczyć na tytuł od razu będziecie wiedzieć, dlaczego wybrałam akurat ten utwór. Super się przy niej bawi, a szczególnie na Wielkiej Krokwi. 

2. Jump Down Deep - Leo Aberer feat. Skijumping Austria


Hit całego tegorocznego sezonu. Wszyscy już na pewno słyszeli "śpiewających" Austriaków. Mogę im podziękować tylko za to, że dopuścili Hayboecka do mikrofonu, bo jego głos mogę słuchać godzinami, a nawet dniami, miesiącami i latami. Piosenka wpada w ucho i po pięćdziesiątym razie, człowiekowi sama zaczyna nóżka chodzić. 

1. Mark Forster - Wir sind groß


Na koniec moja wisienka na torcie. Gdy usłyszałam o pomyśle, żeby stworzyć nasze skoczne playlisty, od razu wiedziałam, że to będzie mój numer 1. Piosenka sama w sumie nie ma nic związanego ze skokami, ale mega kojarzy mi się z LGP 2016 w Wiśle. Nie byłam tam wtedy, ale gdy śledziłam poczynania skoczków, to ona cały czas leciała w tle.

You May Also Like

1 komentarze

  1. Jest jeszcze jedna, takie słoweńskie disco polo można powiedzieć 😂 Atomik Harmonik - Skoči.

    OdpowiedzUsuń