Podsumowanie czerwca, czyli co ciekawego działo się w tym miesiącu?

by - 7:31 PM

Przyznam szczerze, że czerwiec minął szybko, za szybko. Dla maturzystów w tym dla mnie dzisiaj bardzo ciężki dzień, bo zaraz okaże się jak bardzo zepsuliśmy sobie życie, owalając się przez trzy/cztery lata jakie wyniki mamy z egzaminu dojrzałości. Dlatego też zajmijmy się czymś przyjemniejszym, a dokładnie skokami narciarskimi. Jeżeli w czerwcu skupiliście się na poprawianiu ocen/wakacyjnym smażingu na plaży/przeglądaniu ofert uczelni i zrezygnowaliście ze śledzenia skokowych nowinek to ten wpis jest w szczególności dla Was!

Spotkanie w Proszowicach, Kamil Stoch został Honorowym Obywatelem Proszowic


W podkrakowskiej miejscowości zjawił się nie tylko lider polskiej kadry, ale także jego koledzy z drużyny Stefan Hula, Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus (wywiad z nim znajdziecie tutaj) oraz członkowie sztabu Zbigniew Klimowski, Grzegorz Sobczyk i Kacper Skrobot. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi na spotkanie nie dotarł Jakub Wolny. W części oficjalnej, w której uczestniczyła Rada Miasta  i inni ważni ludzie, Kamil Stoch został ogłoszony Honorowym Obywatelem Proszowic. Gdy dotarła reszta kadry spóźnili się więcej niż 15 minut, ale Zakopianka nie wybacza wyjazdów na ostatnią chwilę był czas na pytania od kibiców. Przyznam, że w tamtym momencie byłam zaskoczona, bo było ich bardzo mało i nikt nie zapytał nawet o to jak się dobiera smary! Jeżeli myśleliście, że na tym zakończono to czeka Was rozczarowanie. Później przez długi czas wręczano nagrody dla dzieci i młodzieży z miejscowych szkół. Na sam koniec kibice mogli przekonać się o uprzejmości swoich idoli, którzy niestrudzenie rozdawali autografy, robili sobie zdjęcia czy też udzielali wywiadów.


Nurmsalu kończy karierę
Kaarel w  minionym sezonie niespodziewanie wrócił do kadry Estonii, a tuż przed sezonem letnim, równie niespodziewanie, po raz kolejny zakończył karierę. Na dalsze skakanie nie pozwala mu zdrowie i jak przyznaje sam skoczek, jest to ostateczne rozstanie ze skokami. Pozostaje nam życzyć powodzenia na sportowej emeryturze!


Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki docenieni
Kamil Stoch nie cierpi na brak wyróżnień nawet poza sezonem. Wraz z Szaflarzem, Szaflarzaninem, Szaflarzakiem? Dawidem Kubackim zostali odznaczeni Złotymi Odznakami Honorowymi Województwa Małopolskiego-Krzyżami Małopolskimi.


Triumf Romana Koudelki w "Velkiej Cenie"
Czesi zainaugurowali sezon letni konkursem na skoczni HS 77 w Lomnicach nad Popelkou. Wygrał Roman Koudelka skokami na 75 i 79 metr. Tuż za nim uplasowali się Filip Sakala oraz Lukas Hlava. Ostatni skok w karierze oddał Jan Matura (6. lokata w zawodach).


Zatrważające ceny za inaugurację tegorocznego PŚ
Już chyba wszyscy wiem, że Wisła zainauguruje najbliższy sezon PŚ. Wiadomość ta wywołała wielką radość wśród kibiców, ale entuzjazm opadł po ogłoszeniu cen biletów. Za kwalifikacje zapłacimy 40 złotych, za karnet na oba konkursy, w zależności od miejsca, 200 lub 350 złotych. Koszt wejściówki na sam konkurs drużynowy to 120 lub 180 złotych, a na indywidualny 120 lub 200 złotych. Jednak skokowy szał, który dopadł Polaków pozwala na stwierdzenie, że podczas zawodów polskich skoczków wspierać będą pełne trybuny.


Eisenbichler z rekordem skoczni
Kilka dni temu w Degenfeld otwarto nową skocznię Kaltefeldschanzen (K-75, HS 83). Z tej okazji zorganizowano zawody, w których wzięło udział kilku czołowych skoczków niemieckich. Najlepszym skokiem popisał się Markus Eisenbichler i tym samym ustanowił rekord obiektu na 80 metrów.


W Chochołowie pod górkę

Pomysł na zbudowanie skoczni w Chochołowie powstał już w 2011 roku, ale wyraźny progres w jego realizacji nastąpił rok temu. Wtedy też powstał projekt skoczni K-16 i K-30, a zaraz potem gmina Czarny Dunajec dostała zapewnienie ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowaniu. Gdy wszystko przez dłuższy czas idzie zgodnie z planem, powinna zapalić się w głowie czerwona lampeczka, bo to właśnie ten moment, kiedy wszystko leci na łeb, na szyję. Nie inaczej stało się w Chochołowie, gdzie podczas przeprowadzonych badań geologicznych okazało się, że na wzgórzu, na którym obiekt ma powstać, znajdują się osuwiska. Konieczne jest wykonanie dodatkowej konstrukcji w zboczu, która podniesie koszty budowy o 1,5 mln złotych, czyli w sumie do 7 mln.


Coś, coś się popsuło
Ach ten Domen, jeżeli dalej tak pójdzie, będzie musiał pogodzić się z odejściem wszystkich faneczek do Wellingera... W Pucharze Cockty do lat 20 najmłodszy z Prevców zajął dopiero 4. miejsce! Wstyd i hańba! Wyprzedzili go jego rówieśnicy Bor Pavlovcic i Blaz Pavlic oraz o rok młodszy Aljaz Osterc. W konkursie seniorów (bo chyba właśnie to oznacza słowo 'Clani') zwyciężył Miran Zupancic.


Kapitan Gangnes melduje się na pokładzie
Stęskniliście się za Kennethem? Tak? To ogłaszam koniec tęsknoty! Norweg po tym jak zrezygnował ze zgrupowania w Stams, wziął udział w konkursie w Oslo na obiekcie Midtstubakken. Zresztą nie tylko wziął w nim udział, ale także go wygrał pokonują między innymi Daniela Andre Tande. Gratulujemy i życzymy wzrostu formy!

You May Also Like

0 komentarze