W roli głównej - Stefan Huber.

by - 6:43 PM


Stefan jest młodym zawodnikiem kadry B Austrii. Przeważnie bierze udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego, choć w ostatnim sezonie dużo razy widzieliśmy go na zawodach najwyższej rangi. Ma starszego brata, Daniela, lecz o tym... innym razem. Przed Wami - Stefan Huber.Em: Jak zaczęła się Twoja kariera skoczka narciarskiego?
Stefan: Zaczynałem od narciarstwa alpejskiego, dopóki trener skoków nie zaproponował mi spróbowania czegoś nowego.
E: Dlaczego akurat skoki? 
S: Polubiłem to od pierwszego skoku. Nawet na normalnych nartach, zawsze próbowałem skakać wysoko i daleko, więc skoki były jakby stworzone dla mnie. 

E: Która skocznia jest Twoją ulubioną i dlaczego? 
S: Bardzo lubię skocznię w Bischofshofen. Jest inna od reszty skoczni i umiejętności latania są tu bardzo ważne. Jest jakby małą skocznią do lotów. 

E: Kto jest Twoim ulubionym skoczkiem? 
S: Myślę, że Kraft, ponieważ od wielu lat jest moim przyjacielem, więc wolę, by on wygrywał. 

E: Co lubisz robić w wolnym czasie? 
S: Mieszkam niedaleko jeziora, więc naprawdę lubię pójść popływać. Lubię również grać w piłkę nożną i siatkówkę. 

E: Kto jest Twoim najlepszym przyjacielem z kadry? 
S: Ciężko jest wybrać najlepszego przyjaciela, ponieważ lubię ich wszystkich. Jednak przez większość czasu dzielę pokój z moim bratem.  

E: Co czujesz, kiedy siadasz na belce? 
S: Jestem wtedy bardzo skoncentrowany. By oddać dobry skok, muszę skupić się na tym, co mam zrobić.

E: Pamiętasz swoje pierwsze próby?
S: To było blisko 15 lat temu, więc nie pamiętam tego idealnie, ale są oczywiście skoki, które pamiętam bardzo dobrze, szczególnie te dalekie lub te, w których robiłem duży postęp.


E: Które wspomnienie, związane ze skokami, jest dla Ciebie najważniejsze?
S: Myślę, że konkurs lotów w Planicy. Wyskakałem mój życiowy rekord i kibice byli fantastyczni. To jest naprawdę niesamowity weekend dla każdego skoczka.


E: Co sądzisz o kibicach i zawodach w Polsce? S: Bardzo lubię skakać w Polsce, ze względu na kibiców. Mam nadzieję, że tej zimy będę mógł wystartować tu w Pucharze Świata. No i chciałbym mieć takich fanów w Austrii. E: Jakie masz cele na kolejny sezon? S: W sezonie, w którym odbędzie się Olimpiada i Mistrzostwa Świata w lotach, oczywiście moim największym celem jest wzięcie w nich udziału. E: Dziękujemy za odpowiedzi! S: Ja też dziękuję.

You May Also Like

1 komentarze