W roli głównej - Elias Tollinger

by - 11:41 AM

Zapewne każdy z was chociaż raz usłyszał o tym młodym, sympatycznym Austriaku. 22-letni skoczek poprzedni sezon może zaliczyć do pozytywnych, a o jego planach na najbliższy czas możecie dowiedzieć się poniżej.Tysia: Jakie są twoje cele na najbliższy sezon?
Elias: Moim celem jest osiągnięcie miejsca w drużynie na Puchar Świata. Wszystko jest możliwe i mam nadzieję, że osiągnę swoje cele by skakać znowu w Turnieju Czterech Skoczni i może mieć trochę więcej głównych atrakcji sezonu.

T: Jaka jest twoja ulubiona skocznia i dlaczego właśnie ta?
E: Moją ulubioną skocznią jest ta w Sapporo i w Bischofshofen ponieważ skocznie są bardzo rytmiczne i masz świetny i długi lot/czas w powietrzu.

T: Jedno wspomnienie z Twojej kariery, które jest dla Ciebie najlepsze?
E: Srebrny medal z drużyną podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Predazzo w 2014 roku i 5 miejsce na własną rękę a także brązowy medal drużynowo i inne miejsce w top 10 podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Ałmatach rok później.

T: Jak zaczęła się twoja kariera?
E: To zaczęło się jazdą na nartach i każdą pojedynczą skocznią, na której mogłem skakać na stoku.

T: Kto jest Twoim najlepszym kolegą z całego teamu?
E: Myślę, że mogę liczyć na każdego kolegę z drużyny w naszym zespole. W tamtym roku był to Andreas Kofler podczas całego sezonu, a czasami jest to Ulrich Wohlgenannt albo inni członkowie drużyny.

T: Co czujesz kiedy siadasz na belce startowej?
E: Jeśli to jest ważny skok... Czuję się bardzo podekscytowany, często dostaję gęsiej skórki kiedy naprawdę nie mogę się doczekać następnych skoków.

T: Co sądzisz o polskich fanach i wszystkich zawodach w Polsce organizowanych, o atmosferze?
E: Polscy fani są niesamowici - żadne inne państwo nie ma tak wielkiej liczby kibiców jeśli chodzi o skoki narciarskie. Nawet podczas Pucharu Kontynentalnego jest wiele widzów, to jest fantastyczne.

T: Co lubisz robić po zakończeniu sezonu?
E: Bardzo lubię spędzać czas z moimi najlepszymi przyjaciółmi, grać w siatkówkę z nimi i dobrze się bawić podczas robienia zdjęć i innych rzeczy. Także cieszę się i korzystam z wolnego czasu z moją dziewczyną po długiej zimie.

Dziękujemy za poświęcony czas!

You May Also Like

0 komentarze