Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 28. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 2:59 PM

Hej! Kolejnym zawodnikiem, którego Wam przedstawimy jest skoczek, który dołączył w tym sezonie do swoich kolegów dopiero podczas Turnieju Czterech Skoczni. Dobrze Wam się wydaje, jest to Jernej Damjan. Słoweniec zajął w tym roku tylko 28 pozycję.Jernej DamjanData i miejsce urodzenia, klub.

Jernej urodził się 28 maja 1983 roku, w ówczesnej Jugosławi, w Lublanie. Jego obecnym klubem jest SSK Sam Ihan.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Na początku swojej kariery, Słoweniec wygrał zawody Alpen Cup w Planicy, a następnie skakał w Pucharze Kontynentalnym, gdzie dwa razy stanął na podium. Swoją przygodę z Pucharem Świata, Jernej rozpoczął podczas zawodów na Letalnicy w 2003r, a rok później został włączony do kadry A, bo pewnie nie mieli kogo wziąć. Swoje pierwsze punkty zdobył u przemiłych Czechów, w Libercu.

Rekord życiowy.

Gdy mówimy o rekordach Słoweńców, to mamy na myśli liczby 200 metrów wzwyż. Tak jest też tym razem. Swoją najświeższą życiówkę, Jernej ustanowił 19 marca 2017r., podczas zawodów w Vikersund. Wylądował wtedy na 226,5 metrze.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.

Jego największym osiągnięciem jest 6 miejsce na skoczni normalnej, podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie w 2005 roku. Ma w swoim dorobku dwa brązowe medale, z konkursów drużynowych podczas Mistrzostw Świata. Jeden wywalczył w 2005 roku w Oberstdorfie, a drugi z 2011 roku z Oslo. Jest też obecnym mistrzem Słowenii.

Ciekawostki.

Jernej Damjan, podczas swojej 13-letniej przygody z Pucharem Świata, wygrał tylko jedne zawody, a było to Sapporo.
Królował jedynie w generalce Letniego Grand Prix w 2014 roku, podczas którego również odniósł tylko jedno zwycięstwo.
Często dopadają go kontuzję, a przez jedną z nich nie widzieliśmy go w sezonie 2015/16.

You May Also Like

0 komentarze