Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 27. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 7:31 PM

Tym razem przygotowałam opis zawodnika, którego w minionym sezonie nie dane nam było oglądać zbyt często. Na początku jego forma nie zachwycała, myślę, że wszystkich zaskoczył swoją słabą dyspozycją, ale przecież prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna, a końcówka w jego wykonaniu była już o wiele lepsza. Oto 27 zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czyli Johann Andre Forfang!

Johann Andre Forfang Data i miejsce urodzenia, klub.
Johann urodził się 4. lipca 1995 roku w Tromsø. Obecnie jego klubem jest Tromsø Skiklubb. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Johann zadebiutował na arenie międzynarodowej 9 grudnia 2011 roku w norweskim Notodden zajmując 16. miejsce. 28 stycznia 2012 roku w Bischofshofen pierwszy raz wystartował w Pucharze Kontynentalnym, ale został zdyskwalifikowany. Czy już wtedy miał problemy z krokiem w kombinezonie? Następnego dnia uplasował się na odległej 47. pozycji. W tym samym sezonie zdobył pierwsze punkty w Pucharze Kontynentalnym, było to w Zakopanem. 5 grudnia 2014 roku wziął udział w kwalifikacjach do Pucharu Świata w Lillehammer, ale ponownie został zdyskwalifikowany. Serio Johann, serio? Dwa tygodnie później wystartował w Engelbergu i zajął 12. miejsce, co wydaje się być całkiem niezłym wynikiem. Swoje pierwsze i jak na razie jedyne zwycięstwo Johann odniósł 12. marca 2016 roku w Titisee-Neustadt. 

Rekord życiowy.
Rekord życiowy Johanna wynosi 245,5 metra i został ustanowiony na Vikersundbakken 19 marca 2017 roku. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Johann największe triumfy odniósł razem ze swoją drużyną. W tym roku wraz z nią wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Lahti, a rok temu złoto na Mistrzostwach Świata w Lotach w Tauplitz. Oprócz tego ma w swoim dorobku 3 medale z Mistrzostw Świata Juniorów – dwa złota, indywidualne i drużynowe z Ałmat z 2015 roku oraz brąz zdobyty drużynowo w 2014 roku w Val di Fiemme. Norweg w całej swojej karierze stanął 9 razy na podium Pucharu Świata, a w sezonie 2015/2016 zajął 3 miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach. 


Ciekawostki.
Johann ma starszego brata Daniela, który dawniej był skoczkiem. To właśnie dzięki niemu Johann też skacze na nartach. 
W wieku 16 lat Johann przeprowadził się do Trondheim, aby móc spokojnie trenować. Zamieszkał wtedy sam w pokoju w akademiku.

You May Also Like

0 komentarze