Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 26. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 5:18 PM

Dzisiaj przyszedł czas na opis kolejnego Norwega, który również w tym sezonie nie zachwycił. Zajmował miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce, a chyba każda z nas chciałaby widzieć go trochę wyżej. Specjalnie dla was przygotowałyśmy krótką sylwetkę małego wielkiego człowieka, czyli Andersa Fannemela!

Anders FannemelData i miejsce urodzenia, klub.
Anders urodził się 13. maja 1991 roku w Hornindal. Jest reprezentantem klubu Hornindal IL.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Anders 8 września 2007 roku zadebiutował w zawodach FIS Cup w Falun, zajmując 30. miejsce. Rok później, 9. grudnia pierwszy raz wystartował w Pucharze Kontynentalnym w Rovaniemi. Uplasował się wtedy na 26. pozycji. Jego debiut w Pucharze Świata miał miejsce 5. grudnia 2009 roku w Lillehammer. Anders zajął wtedy 10. miejsce, co oznaczało również jego pierwsze punkty w karierze w zawodach na najwyższym szczeblu. 

Rekord życiowy.
Rekord życiowy Fannisia wynosi 251,5 metra. Został ustanowiony 15 lutego 2015 roku na Vikersundbakken. Jak powszechnie wiadomo, przez długi czas był to nieoficjalny rekord świata w długości lotu.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Anders swój pierwszy triumf w Pucharze Świata odniósł 13 grudnia 2014 roku w Niżnym Tagile. Później wygrał jeszcze dwa razy: w Titisee-Neustadt i w Sapporo. Na podium Pucharu Świata łącznie stanął 9-krotnie. Największe osiągnięcia w karierze odniósł drużynowo. Razem z kolegami zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Falun w 2015 roku i Mistrzostwach Świata w Lotach w Tauplitz w 2016 roku. Oprócz tego na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lahti Fannemel i Team Norge zajęli 2. miejsce. W sezonie 2014/2015 Anders zajął swoją najwyższą, 4. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Ciekawostki.
Anders ma brata bliźniaka. Einar dawniej był biathlonistą, a obecnie zajmuje się dziennikarstwem sportowym. 
Fannis ma 165 cm wzrostu, co czyni go obecnie najniższym skoczkiem w Pucharze Świata.

You May Also Like

0 komentarze