Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 25. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 1:06 PM

Wakacje się zaczęły, a ja mam dla Was kolejnego zawodnika z serii "Bio numeru...". Dzisiaj bierzemy pod lupę Czecha, który w tym sezonie nie zachwycił. Nie tylko my, ale pewnie on sam miał inne plany na ten sezon. No cóż, teraz trzeba zresetować głowę i przygotować się do kolejnego. Przed państwem, Roman Koudelka.


Roman Koudelka Data i miejsce urodzenia, klub.
Roman urodził się 9 lipca 1989 roku w mieście Turnovie, położonym w Czechach. Obecnie skacze jako reprezentant klubu LSK Lomnice nad Popelkou.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Swoje pierwsze skoki jako reprezentant Czech, Roman oddawał w Pucharze Kontynentalnym, ale tam mu zdecydowanie nie szło. Jego debiut w Pucharze Świata miał miejsce podczas inauguracji sezonu w Kuusamo. Było to 24 listopada 2006 roku. Zajął on wtedy miejsce 31, czyli tuż za pozycjami punktowanymi. Z pierwszych punktów Koudelka mógł cieszyć się dopiero 16 grudnia tego samego roku, gdy na skoczni w Engelbergu wywalczył 30 miejsce. 

Rekord życiowy.
W tym roku padło kilkanaście rekordów na Letalnicy w Planicy. Jednym z nich, jest właśnie rekord życiowy Romana. Wynosi on 229 metrów i został ustanowiony dokładnie 23 marca 2017 roku. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Jednym z jego najwcześniejszych i największych sukcesów, jest złoty medal wywalczony podczas Mistrzostw Świata Juniorów odbywających się w Planicy w 2007 roku. Oprócz kilku wygranych w Pucharze Świata i LGP, Koudi nie ma większych osiągnięć. 

Ciekawostki.
23 listopada 2014r., na rozpoczęciu sezonu w Klingenthal, zwyciężył po raz pierwszy w karierze w zawodach Pucharu Świata.
8 grudnia 2011r., podczas treningu przed konkursem Pucharu Świata w Harrachovie, przez pęknięte wiązania, nie ustał skoku i doznał potłuczenia kręgosłupa szyjnego oraz wstrząśnienia mózgu.

You May Also Like

0 komentarze