Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 24. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 7:02 PM

Dziś kolejny zawodnik z naszej serii. Można powiedzieć, że nie zachwycił, choć powiedzmy sobie szczerze, skacze nie najlepiej już od jakiegoś czasu. Przynajmniej według mnie. Zapraszam do poznania kilku informacji z życia Japończyka.

Daiki Ito


Data urodzenia, klub.
Daiki urodził się 27 grudnia 1985 roku w Shimokawie na Hokkaido. Obecnie reprezentuje klub Megmilk Snow Brand Ski Team. 

Debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
W Pucharze Świata zadebiutował podczas konkursu w Falun, który odbył się 13 marca 2002 roku, a pierwsze punkty w karierze zdobył niecały rok później, mianowicie 23 stycznia 2003 roku w Hakubie. 

Rekord życiowy.
Daiki swój rekord ustanowił podczas mistrzostw świata w lotach w 2012, które odbywały się w Vikersund. Podczas konkursu drużynowego oddał skok na 240 metr.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Do jego największych osiągnięć należy na pewno złoto z Mistrzostw Świata 2013 w drużynie mieszanej na skoczni normalnej. Wygrał klasyfikację generalną Letniego Grand Prix w 2010 roku. Posiada również brąz w drużynie z Mistrzostw Świata 2007,2009,2017. Odniósł cztery zwycięstwa w Pucharze Świata i 17 razy stawał na podium. 

Ciekawostki.
20 stycznia 2013 roku podczas drugiej serii konkursu w Sapporo Daiki niefortunnie spadł z belki startowej, zatrzymując się tuż przed końcem rozbiegu i niestety, został zdyskwalifikowany za ruszenie przed zapaleniem zielonego światła. You May Also Like

0 komentarze