Wydarzenia ostatnich tygodni

by - 8:09 PM

Dzisiaj przyjrzymy się temu, co w ostatnim czasie działo się w świecie skoków narciarskich. Choć jest okres między sezonami, gdzie tak naprawdę przeważnie nic ciekawego się nie dzieje, znalazło się kilka wydarzeń o których warto wspomnieć.1. Zakończenie kariery przez Jana Maturę.
Niestety czas wakacji dla naszych ulubieńców wiąże się też z okresem kiedy dowiadujemy się jakich skoczków nie zobaczymy w następnym sezonie. Na taki krok zdecydował się Jan Matura. W wieku 37 lat po 21 latach sportowej kariery jeden z najlepszych czeskich skoczków postanowił zakończyć karierę. No cóż... pozostało nam się z tym oswoić i jakoś to przeżyć.

2. Propozycja MŚJ 2019 w Polsce.
Nasz kraj nad Wisłą okazję do rozgrywania Mistrzostw Świata Juniorów miał dwa razy. Pierwszy raz w Karpaczu w 2001 roku, a drugi w Zakopanem w 2008 roku. Tym razem z pomysłem zorganizowania tej imprezy wyszedł Marszałek Województwa Śląskiego. Po konsultacjach w PZN projekt zostanie zgłoszony do FISu 26 maja.

3. Część druga modernizacji Wielkiej Krokwi. 
Dla wszystkich fanów PŚ w Zakopanem informacja jest dobra - prace ruszyły. Rozpoczęły się od wymiany igielitu, a konkretniej demontażu starego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem skocznia gotowa będzie w październiku. Po zakończeniu remontu COS zgłosi się do FISu z wnioskiem o otrzymanie nowej homologacji. 

4. Dzień z Piotrem Żyłą.
6 maja kibice skoków z całej Polski mieli kolejną okazję do spotkania brązowego medalisty Mistrzostw Świata z Lahti. Piotrek odznaczony został w Wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu, gdzie znajduje się również między innym Adam Małysz. Jednak to nie był koniec niespodzianek, ponieważ wydarzenie przeniosło się do Amfiteatru gdzie specjalnie dla popularnego Wiewióra wystąpił zespół Myslovitz oraz Czadoman.

5. Skoczkowie wzięli udział w Wings for Life World Run 2017.
Myślę, że akcja każdemu dobrze znana. Od jakiegoś czasu czynny udział bierze w niej Adam Małysz. Tak było i w tym roku. Były skoczek był kierowcą samochodu goniącego uczestników w Poznaniu. W biegu który odbył się w Wiedniu udział wzięli: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Goldberger oraz Lukas Mueller.

6. Toni Nieminen wystawił swoje medale na sprzedaż.
Byłemu fińskiemu skoczkowi brakuje środków, stąd postanowił sprzedać trzy trofea ze swojej kolekcji. Jeden brązowy oraz dwa złote medale igrzysk olimpijskich z Albertville, które zdobył jako 16-latek. 

7. Witamy na świecie małego Klemensa.
10 maja Grzesiek Miętus opublikował na instagramie zdjęcie swojego nowo narodzonego  synka. Nasza redakcja zakochała się w cudownym Klimku, serdecznie gratulujemy!

8. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. 
Dość niespodziewanie powitaliśmy w kadrze A Krzyśka Miętusa dalej zastanawiam się czemu, a w kadrze B Łukasza Bukowskiego. Natomiast przenosiny z ,,B,, co ,,C,, zanotował serwisant Kacper Skrobot. Nie wiem co tu się stało ale za to mamy teraz wolne miejsce na tym stanowisku w B, ciekawe czy ktoś będzie chętny.

9. Tylko dwóch Niemców w kadrze narodowej. 
Myślę, ze takiej sytuacji już dawno w ekipie z zachodu nie było. Zaledwie dwójka zawodników otrzymała status kadry A - Markus Eisenbichler oraz Andreas Wellinger. Nie ma co ukrywać,  że sobie na to zasłużyli, ale jednak ten fakt troszkę dziwi. 

You May Also Like

1 komentarze

  1. Strasznie szkoda,że Matura kończy kariere :( Wings for Life cudowne wydarzenie ;) Mam nadzieję,że za rok uda mi się w nim brać udział właśnie w Austrii 😃😄 Z tym,że w kadrze A jest tylko dwóch zawodników to przynajmniej za dla mnie ogromne zaskoczenie.... Świetny artykuł 👏💕

    OdpowiedzUsuń