Podumowanie, czyli co się działo w maju

by - 3:04 PM

Chociaż w skokach panuje obecnie sezon ogórkowy, to Skoki Okiem Kobiet nie zwalniają tempa i tym razem przychodzą do Was z....podsumowaniem maja. Mimo przerwy w rozgrywaniu konkursów, w świecie skoków nadal się dzieje. Przedstawiamy kilka najważniejszych wydarzeń kończącego się już miesiąca. 

Zaskoczenia w kadrach na nowy sezon

Chociaż do rozpoczęcia LGP w skokach narciarskich pozostało jeszcze ponad 40 dni, to reprezentacje już podały składy swoich ekip na zarówno sezon letni jak i zimowy. Nie obyło się bez pozytywnych i negatywnych zaskoczeń czy też dość przewidywalnych działań. Dość niespodziewanie i dla mnie nadal trochę niezrozumiale w kadrze A znalazł się Krzysztof Miętus a w kadrze B - Łukasz Bukowski. Zaskoczyli również Niemcy, którzy do swojej kadry A wcielili....jedynie Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera.

Udział skoczków w Wings for Life World Run 2017

Wings for Life World Run 2017 to impreza dobrze znana fanom skoków głównie za sprawą biorących w niej udział skoczków. Tym razem było podobnie i tegoroczną edycję wsparł Adam Małysz goniąc zawodników w Poznaniu jako kierowca samochodu a w Wiedniu na trasie pojawili się Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Goldberger oraz Lukas Mueller.

Zakończenie kariery, wielka kontuzja i udane operacje

Sezon ogórkowy zawsze obfituje nie tylko w szczęśliwe ale też smutne momenty. W maju z karierą skoczka narciarskiego pożegnał się Jan Matura. Zakończył ją po 21 latach reprezentowania Czech na arenach międzynarodowych. Największą kontuzję tego miesiąca zanotował natomiast Jaka Hvala, który w trakcie sesji treningowej w Villach zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie, co oznacza dla niego kilka miesięcy przerwy od skakania. Dobrą informacją na pewno jest udana operacja usunięcia guza u Ronana Lamy Chappuisa. Francuz przedwcześnie zakończył sezon informując fanów, że walczy z łagodnym nowotworem kości.

Inauguracja PŚ 2017/18 w Wiśle!

Polska czekała....i się doczekała. Puchar Świata w Skokach Narciarskich Mężczyzn rozpocznie się 18 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Odbędą się tam zarówno zmagania drużynowe jak i indywidualne. Jest jednak warunek. Do 31 października 2017 roku na skoczni w Wiśle muszą powstać tory lodowe i chodnik, który pozwoli na płynne i szybkie przemieszczanie się kibiców na zawody. No cóż, trzymamy kciuki, żeby się udało, bo no kto nie trzyma? 

MŚJ 2019 w Polsce? 

Mistrzostwa Świata Juniorów gościły już dwukrotnie w Polsce - w 2001 roku w Karpaczu i w 2008 roku w Zakopanem. Teraz Polska ma szanse na organizacje tych prestiżowych zawodów ponownie. Z pomysłem wyszedł Marszałek Województwa Śląskiego i po konsultacjach w PZN zdecydowano o zgłoszeniu wniosku do FISu 26 maja.

Śluby, śluby....

W ostatnich dniach świat skoków narciarskich obiegła wiadomość, że Andreas Kofler nie jest już kawalerem.  20 maja ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Mirjam. Sakramentalne "tak" padło 20 maja w kościele w Mieders w regionie Stubaital. Następnie impreza przeniosła się pod samą Bergisel, gdzie małżonkowie i zaproszeni goście bawili się do białego rana w restauracji "1809". Młodej parze życzymy wszystkiego najlepszego! Magdalena Lazar stała się natomiast żoną....Aleksandra Zniszczoła. Znana może być ona kibicom skoków narciarskich jako siostra Justyny Żyły i kuzynka Adama Małysza. Młodym parom życzymy wszystkiego najlepszego! 

Nowe pomysły FIS

Zgromadzenie FIS w Portorožu przyniósł całkiem dużo zmian w zasadach skoków narciarskich, wśród których znajdują się też te kontrowersyjne. W trakcie LGP testowane będą nowinki sprzętowe jak również zmienione zasady. Zmienił się również kalendarz skoków pań. Oto najważniejsze ze zmian:
- Nie będzie już prekwalifikowanych zawodników do konkursów. Oznacza to, iż najlepsi skoczkowie świata również będą musieli walczyć o prawo startu w zawodach, co będzie testowane podczas LGP,
- Firma BWT to nowy producent nart i wraca Fluege.de no halo,
- Sportowcy będą musieli nosić dwuczęściową bieliznę z jednakowego materiału i bez zamków,
- W Lillehammer odbędą się zawody pań na obiekcie dużym, w którym wystartuje czołowa "30" dwudniowych zmagań na skoczni normalnej;
- Po raz pierwszy w historii w Pucharze Świata Pań rozegrane zostaną konkursy drużynowe w Hinterzarten i Zao,
- Drużynowe zmagania kobiet podczas Mistrzostw Świata.
Moje serduszko połączone ze skokami pań cieszy się bardzo bardzo bardzo.

 

You May Also Like

0 komentarze