Najważniejsze wydarzenia z ostatnich 2 tygodni

by - 11:30 AM

Pomimo, że obecny okres to czas wegetacji pomiędzy sezonem zimowym, a sezonem letnim (46 dni!), to nowych wiadomości ze skocznego świata nam nie brakuje. Może nie wszyscy z was są z nimi na bieżąco i dlatego właśnie postaram się wam je tutaj przybliżyć. Warto wiedzieć co w niemieckiej (polskiej, austriackiej, fińskiej i tak dalej i tak dalej) trawie piszczy.

16 maja 2017r. - Turecki Związek Narciarski zatrudnił nowego członka sztabu szkoleniowego.


42-letni Kimmo Savolainen został asystentem głównego trenera tureckiego teamu jednocześnie zastępując w tej roli Francuza Frederica Zoza.
Ubiegły sezon był najlepszym dla tureckich zawodników. Pierwszy raz w historii skoczek z Turcji zdobył punkty Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowo oddano do użytku kompleks skoczni Kiremitliktepe w Erzurum, na których odbyły się zawody PK, dzięki czemu większej ilości tureckich zawodników udało się zapunktować. Fatih Arda Ipcioglu debiutował również w zawodach najwyższej rangi. Kibice z całego świata mogli go zobaczyć w kwalifikacjach do konkursu na obiekcie normalnym w Lahti, w którym zajął 43. miejsce, a na skoczni dużej uzyskał 44. notę. 13 marca udał się do Lillehammer, gdzie wziął udział w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata. Obecnie celem dwójki trenerów jest jak najlepsze przygotowanie zawodników do Igrzysk Olimpijskich. Turcy sezon olimpijski rozpoczęli od zgrupowania w Beleku. Ipcioglu i spółka pierwsze skoki na igelicie oddadzą 22 maja w Planicy. 
 

18 maja 2017r. - Pierwsze skoki Polaków na igielicie

A post shared by Maciej Kot (@maciejkot) on

Od poniedziałku 15 maja polscy skoczkowie z kadry A i B odbywali swoje pierwsze wiosenno-letnie zgrupowanie w Szczyrku gdzie oddali swoje pierwsze skoki na igielicie. Zawodnicy skokali na obiektach K70 oraz K95. Skoczkowie wraz z trenerem Horngacherem skupiali się głównie nad elementami podstawowymi i dobrą bazą techniczną swoich skoków. Dzięki wspólnemu wyjazdowi zawodników z dwóch kadr trenerzy mogli ich lepiej poznać oraz razem opracować strategię pracy na przyszły sezon. Dawid Kubacki opisał zgrupowanie jako udne. Wspominał o tym, że przerwa pomiędzy sezonem a pierwszymi skokami była dość krótka, ale sport przyzwyczaił go już do wyrzeczeń. Dodatkowo mamy powody do radości, ponieważ nasz reprezentant podobno nie zapomniał jak się skacze. Tak przynajmniej sam twierdzi.


18 maja 2017r. - Ronan Lamy Chappuis przeszedł operację wycięcia guza


Wszyscy pamiętamy tą okropną wiadomość, którą ogłosił nam mniej więcej miesiąc temu drugi skoczek francuskiego teamu. U Ronana Lamy Chappuis zdiagnozowano łagodny nowotwór kości przez co zmuszony był aby przedwcześnie zakończyć sezon. Na szczęście Francuz poinformował nas również o pozytywnym przebiegu operacji! Nie mamy żadnych informacji o tym kiedy skoczek wróci do zawodów rangi światowej. Na razie jednak życzymy zdrowia, bo ono jest najważniejsze!'


18 maja 2017r. - Oficjalny program zawodów FIS Letnie Grand Prix w Wiśle
Program prezentuje się następująco:
13.07.2017, czwartek
- 11:00 - odprawa kierowników drużyn

- 16:00 - oficjalny trening

- 18:00 - kwalifikacje

- 19:00 - ceremonia wręczenia numerów startowych


14.07.2017, piątek - konkurs drużynowy
- 16:30 - seria próbna

- 17:30 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

ceremonia rozdania nagród


15.07.2017, sobota - konkurs indywidualny
-16:30 - seria próbna
- 17:30 - pierwsza seria konkursowa
, seria finałowa
, ceremonia rozdania nagród20 maja 2017r. - Skład kadry fińskiej na sezon olimpijski


Trener Andreas Mitter i jego asystent Lauri Hakola oraz Fiński Związek Narciarski do kadry narodowej przyszłego sezonu przypisali:
- Janne Ahonena, który tak jak w sezonie poprzednim będzie przygotowywał się indywidualnie
- Ville Larinto
- Jarkko Maeaettae
- Antti Aalto

Kadra A:
- Janne Korhonen
- Andreas Alamommo
- Lauri Asikainen
- Niko Kytoesaho
- Eetu Nousiainen

Powstała też grupa skoczków, która będzie znajdować się pod stałym nadzorem trenerów reprezentacji, należą do nich między innymi: Mico Ahonen, Kalle Heikkinen, Henri Kavilo, Wili Loukasmaeki, Niko Loeytaeinen, Juho Ojala, Arttu Pohjola, Frans Taehkaevuori, Jonne Vetelaeinen, Markus Virrantalo, Elias Vaenskae.

Kadra pań jawi nam się trochę ubogo, ale liczy się jakość a nie ilość: Julia Kykkaenen.


20 maja 2017r. - kontuzja Jaki Hvali


Młody słoweński skoczek zerwał sobie więzadła krzyżowe w kolanie oraz uszkodził łąkotkę podczas treningu w Villach. Teraz czeka go co najmniej 6-miesięczna przerwa od treningów. Jak to mówią? Gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Jace zdrowia. Chyba, że uznamy to za przejaw karmy, karmy która wraca. 
 

20 maja 2017r. - Ślub Andreasa Koflera


Według mnie najważniejsza informacja tygodnia! Andreas Kofler zawarł związek małżeński z przeuroczą Mirjam w małym kościele parafialnym w Mieders w regionie Stubaital. A gdzie odbyło się wesele? Na szczycie Bergisel, w restauracji „1809”. Sposób w jaki austriacki zawodnik połączył dwie rzeczy, które kocha jest naprawdę warta podziwu. Nowożeńcom życzymy szczęścia!


22 maja 2017r. - Skład kadr słoweńskich na sezon olimpijski


W porównaniu z zeszłym sezonem, słoweńska kadra A została widocznie uszczuplona. Zdaje się, że wpływ na to ma fakt, że poprzedni sezon nie należał dla Słoweńców do najlepszych. Zmniejszając liczbę zawodników w kadrach trenerzy liczą na zwiększenie się efektywności pracy podczas treningów

Kadra A:
- Robert Kranjec (1981);
- Anze Lanisek (1996);
- Domen Prevc (1999);
- Peter Prevc (1992);
- Anze Semenic (1993);
- Jurij Tepes (1989).
Kadra B:
- Jernej Damjan (1983);
- Nejc Dezman (1992);
- Jaka Hvala (1993);
- Andraz Pograjc (1991);
- Cene Prevc (1996);
- Ernest Prislic (1993);
- Rok Tarman (1997);
- Miran Zupancic (1989).
Kadra młodzieżowa A:
- Tilen Bartol (1997)
- Ziga Jelar (1997);
- Aljaz Osterc (1999);
- Bor Pavlovcic (1998).26 maja 2017r. - Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle
Święto narodowe! Komisja Skoków FIS przyznała Wiśle prawo organizacji inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w nadchodzącym sezonie. Czyli, że w Polsce, w listopadzie, śnieg? Podobno nawet ma być, ponieważ naśnieżenie skoczni ma zagwarantować firma Supersnow. Mimo tego, że tak dobrych informacji jak ta z zeszłego piątku, trzeba często ze świecą szukać, to jednak rzeczywistość nie jest już tak kolorowa. Polska dostała od FIS'u ogromny kredyt zaufania. Przed organizatorami konkursu przedstawione zostały wymogi dotyczące wprowadzenia torów lodowych oraz wybudowania chodnika prowadzącego do skoczni. Deadline tych inwestycji przewidziany jest na 31 października, jeśli to tego czasu nie uda się ich wprowadzić w życie, utracimy niestety obydwa konkursy w Wiśle..27 maja 2017r. - Kolejny Mecz Gwiazd w Szczecinie


Na szczecińskiej Arenie odbyła się w tym roku jubileuszowa, 10 edycja wydarzenia „Gwiazdy dla Hospicjum”, w którym to znane, rozpoznawalne osoby podejmują się sztuki gry w siatkówkę. Ten szczytny cel zawsze wspomagają swoją obecnością bracia Kotowie – Maciej i Jakub, tak więc w tym roku też ich nie zabrakło. Atmosfera na Azoty Arena była gorąca, a wszyscy emanowali pozytywną energią wiedząc co ich tu wszystkich zebrało. Pamiętajmy, że warto pomagać!

I to już wszystkie informacje z tych dwóch tygodni. Czy udało mi się w skrócie? Starałam się. Mam nadzieję, że to docenicie. ;)

You May Also Like

2 komentarze

  1. Brakuje ślubu Olka Zniszczoła :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie uznałyśmy go najwidoczniej za warty wspomnienia ;)

      Usuń