Mistrzostwa krajowe

by - 8:55 PM


Zakończenie Pucharu Świata to idealny moment na rozegranie mistrzostw krajowych. A przynajmniej tak twierdzą Rosjanie, Kanadyjczycy, Finowie oraz Estończycy, bo właśnie w ich państwach takie zawody się odbyły. 

Rosja
Rosjanie ze swoim zamiłowaniem do alkoholu skoków chyba zaczynają przesadzać. Pod koniec marca zorganizowali już drugie mistrzostwa krajowe w tym roku, ale kto bogatemu zabroni. Na arenę zmagań wybrano skocznię normalną bo przecież inne normalne nie są w Czajkowskim. W styczniu triumfował Evgeniy Klimov, ale chyba uznał, że co za dużo to nie zdrowo i tym razem zrezygnował z udziału. Mistrzostwa wygrał Denis Kornilov, a podium uzupełnili Ilmir Hazetdinov oraz Roman Trofimow.

Kanada
Kanadyjczycy poszli o dwa kroki dalej niż Rosjanie i nie tylko zorganizowali zawody na skoczni normalnej, ale także na dużej. Co więcej były one międzynarodowe, więc na starcie pojawiło się kilku reprezentantów ze Stanów Zjednoczonych i  jeden z Wielkiej Brytanii. Pierwszego dnia, a tym samym na mniejszej skoczni, triumfował dobrze nam znany głównie z twittera Mackenzie Boyd-Clowes. Za nim znalazło się dwóch jego rodaków Matthew Soukup i Joshua Maurer. Mistrzem Kanady na dużej skoczni został Amerykanin Adam Loomis, zresztą jego wiodącą dyscypliną jest kombinacja norweska, więc coś tu nie pykło. Boyd-Clowes zajął miejsce drugie, a trzecie ponownie Joshua Maurer.

Finlandia
Fińscy skoczkowie przybyli do Taivalkoskiego co? w sporej ilości, bo na starcie pojawiło się ich aż 46. Najlepszy okazał się dziewiętnastoletni Eetu eetam Nousiainen. Za nim znaleźli się Ville Larinto oraz Antti Aalto. Z udziału zrezygnował Janne Ahonen.

Estonia
Wszyscy z Was pomyśleli, że Mistrzem Estonii został Kaarel Numrsalu. I pewnie by tak było gdyby łaskawie się pojawił. W obliczu absencji najbardziej znanego przedstawiciela tego kraju na Tehvandi zwyciężył młody, bo siedemnastoletni Artti Aigro. Na podium stanęli także Kristjan Ilves oraz Martti Nomme. 

You May Also Like

0 komentarze