Top10 wygranych w sezonie 2016/2017

I kolejny sezon za nami.. Niby minęły dopiero 3 dni od zakończenia Pucharu Świata w Planicy, a jednak w sercu każdego z nas są te pamiętne chwile, gdy Kamil Stoch wygrywał, czy gdy Piotrek Żyła zajął 3 miejsce na  Mistrzostwach Świata w Lahti. Ale nie tylko Kamil i Stefan wygrywali w tym sezonie. Specjalnie dla was przygotowałyśmy Top10 wygranych w sezonie 2016/2017!
10. Domen Prevc w Engelbergu
Młodziutki Słoweniec zajął najwyższe miejsce na podium w drugim konkursie na przebudowanej skoczni w Szwajcarii ustanawiając nowy rekord obiektu. Najmłodszy z klanu Prevców skoczył na odległość 144 metry!

9. Daniel-Andre Tande w Innsbrucku
Słynny, jednoseryjny, loteryjny konkurs wspominany przy każdej możliwej okazji przez Sebastiana Szczęsnego - tak można w skrócie opisać zawody na Bergisel z 4 stycznia. Warto dodać, że konkurs wygrał najlepszy model prosto z Norwegii - Daniel-Andre Tande. Dwudziestotrzyletni skoczek z Narwiku po wygranej został liderem klasyfikacji Pucharu Świata, na krótko, ale został.

8. Kamil Stoch w Lillehammer
Była to pierwsza wygrana naszego skoczka w zakończonym przed paroma dniami sezonie. Jak sam powiedział "To zwycięstwo smakuje wyjątkowo, a to dlatego, że kompletnie się go nie spodziewałem." Warto dodać, że po pierwszej serii Polak, prowadził i po drugim skoku zdominował cały konkurs.

7. Andreas Wellinger w Willingen
Były to pierwsze zawody, które wygrał ten jakże czarujący Niemiec, od ponad trzech lat! Trzeba podkreślić również fakt, iż wygrana dziecka Milki przerwała trwającą 4 konkursy "złotą" passę Kamila Stocha.

6. Kamil Stoch w Vikersund
Tym razem nasz Orzeł z Zębu udowodnił wszystkim niedowiarkom, że Polacy też potrafią latać nawet na takich obiektach jak największa na świecie skocznia, Vikersundbakken. Po pierwszej serii konkursu Kamil zajmował drugie miejsce tuż za prowadzącym Andreasem Wellingerem. Jednakże wszystko się pozmieniało, gdy Niemiec z nerwów i presji zepsuł swój skok, a nasz skoczek zajął miejsce na najwyższym stopniu podium!

5. Domen Prevc w Ruce
Pierwszy konkurs, otwierający sezon zimowy Pucharu Świata 2016/2017, wygrywa Prevc. Niby nazwisko się zgadza, a jednak... Do rywalizacji wkroczył dumnym krokiem najmłodszy z braci Prevc - Domen i przeleciał wszystkich najlepszych zawodników z ubiegłych sezonów. Słoweniec nie tylko zajął nieoczekiwanie pierwsze miejsce, ale dodatkowo uplasował się na miejscu lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

4.  Maciej Kot w Pjongchang
Triumfator Letniego Grand Prix 2016 po pierwszym skoku zajmował dopiero 4 miejsce na nowym obiekcie olimpijskim w Korei Południowej. Dopiero drugi skok pozwolił mu na objęcie prowadzenia w zawodach. Była to świetna próba przedolimpijska! Z niecierpliwością czekamy na Igrzyska, które rozpoczną się za rok w PjongChang.

3. Kamil Stoch w Zakopanem
Kolejna niezapomniana wygrana naszego Orła! Tym razem niespodziewanie z 6 miejsca po pierwszej serii awansował na najwyższe miejsce na podium. W ramach podziękowania hymn Polski odśpiewało 50 000 kibiców!

2. Stefan Kraft w Lahti
Od pierwszego skoku pokazał kto króluje w zimowej Finlandii i do końca utrzymał prowadzenie. Tak proszę państwa, Stefan Kraft zdobył Mistrzostwo Świata w tym roku w Lahti.

1. Kamil Stoch w Bischofshofen
Po świetnym skoku w pierwszej serii Kamil zajmował drugie miejsce i już tylko jeden skok dzielił go od wygranej w konkursie jak i całym Turnieju Czterech Skoczni. Po zepsutym skoku Daniela-Andre Tande, wygrana Polaka była już tylko kwestią formalności.

Buziaki
~NattYou May Also Like

0 komentarze