Top10 tygodnia 13 marca - 19 marca

I kolejny tydzień za nami.. Czas na podsumowanie ostatnich obfitujących w wydarzenia siedmiu dni.


10. Norweskie bailando
Bjørn Einar Romøren, były norweski skoczek, podczas rutynowej kontroli drogowej został przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu. Dodajmy, że kontrola miała miejsce jeszcze przed południem. A ja myślałam, że obowiązuje zasada "Alkoholu przed 13 nie podajemy"

9. Świeżo upieczeni tatusiowie pozdrawiają
W ciągu ostatnich siedmiu dni nasza skoczna rodzinka troszkę się powiększyła. Gratulacje dla świeżo upieczonych tatusiów Stefana Huli i Kuby Kota oraz ich małżonek.

8. Rekord, upadek i najlepszy wynik w sezonie
Tak w skrócie można opisać niedzielny konkurs z perspektywy Kevina Bicknera. Najpierw młody Amerykanin przeleciał wszystkie wcześniejsze rekordy (swój jak i Ameryki) lądując na 244,5 metrze, ustanawiając przy tym rekord w długości lotu Ameryki Północnej. Później w drugiej serii tuż po wylądowaniu zaliczył groźnie wyglądający upadek. Ostatecznie zakończył zmagania w konkursie na 15 miejscu.

7. Rekordy, rekordy i jeszcze raz rekordy...
Jeszcze do 18 marca rekordzistą w długości loty był niziutki Norweg, Anders Fannemel. Wszystko się zmieniło w ostatnią sobotę, podczas konkursu drużynowego na skoczni w Vikersund. Najpierw Robert Johansson poprawił rekord swojego kolegi z reprezentacji, aby 20 minut później Stefan Kraft mógł zabrać tytuł "Rekordzisty świata w długości lotu" do mroźnej Austrii.

6. Powrót Demona
Zaliczył przyrke i wrócił. Słoweniec powrócił do rywalizacji w Pucharze Świata i to jeszcze w jakim humorze.. Po skokach w niedzielnym konkursie na jego twarzy widniał jeden z tych uśmiechów, które znamy tylko z reklamy pasty do zębów.

5. Clemens Aigner zwycięzcą całego cyklu Pucharu Kontynentalnego
Gratulujemy Austriakowi i życzymy powodzenia w sezonie letnim!

4. Brak Gregora w Trondheim
Schliri zrezygnował z występu w prologu po tym, jak oczekiwał na swoją próbę ponad 20 minut. Stwierdził, że jego mięśnie nie są już odpowiednio rozgrzane i wolał uniknąć kolejnego bliskiego spotkania ze śniegiem na buli.

3. Trzecie miejsce Wellisia w Raw Air
Nasze ulubione dziecko Milki przeżyło chwilę grozy, smutku oraz rozczarowania po niedzielnym konkursie. Wszystko za sprawą zepsutego skoku w drugiej serii, który spowodował spadek Niemca w klasyfikacji konkursu na trzecie miejsce. Trochę jak déjà vu z Bischofshofen...

2. Odrodzenia się Kamila
Król Kamil powrócił i to w jakim stylu! W pięknym stylu wygrał niedzielny konkurs i finalnie zajął 2 miejsce w klasyfikacji turnieju nordyckiego. Bo ponoć gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

1. Kraft wygrywa Raw Air
Stefan Kraft wygrał klasyfikację konkursu Raw Air oraz piękny metrowy talerz wyglądający jak antena telewizyjna. Ciekawi mnie tylko mina pasażerów samolocie na widok zdobyczy Austriaka.

~NattYou May Also Like

0 komentarze