Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoki dla opornych - pozycja dojazdowa

by - 8:07 PM

Witajcie perełeczki, dzisiaj przyszłam do Was z czymś takim jak pozycja dojazdowa, czyli tym co robi Eisenbichler po swoich dzikich minach.
Wypinamy pupcie i jedziemy.


Z tego co wyszperałam w internecie, to Papa Kot mówi, że pozycja najazdowa jest kluczowa jeśli chodzi o odbicie się zawodnika, "Jeżeli sylwetka jest bardzo opływowa, to pojedzie się szybciej, a im większa szybkość, tym dalszy skok (XDDDDD). Ułożenie ciała musi być dla zawodnika takie, żeby w 0,2 sekundy wyzwolić na progu całą energię odbicia. Jeżeli zawodnik ma sylwetkę poukładaną, to jedzie równo i ma pełną siłę odbicia. Jeżeli zaś jest bardzo pochylony do przodu lub do tyłu, to odbicie nigdy nie będzie w stu procentach dobre." ` Rafał Kot  
Czyli jeszcze skracając, chodzi o to, że zawodnik musi dobrze wyważyć ułożenie swojego ciała, to trochę jak z robieniem dobrego drinka. Nie może być ani za dużo czegoś mocniejszego, ani za dużo soku. Musi być to idealnie ułożone, żeby w tym przypadku po jakimś czasie wyzwolić również na progu całą swoją energię i się nie potknąć, hehe.

~WeornikaYou May Also Like

0 komentarze