Skoczne Zakopane


Karuzela Pucharu Kontynentalnego zawitała do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Dziś, kibice, w tym nasze redakcyjne koleżanki, mogli oglądać konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi.
Prowadzenie w pierwszej serii, po skoku na odległość 131 metrów objął Clemens Aigner. Tuż za nim uplasowali się kolejno: Constantin Schmid, Maximillian Steinem, Felix Hoffmann i, zamykający czołową piątkę, Gabriel Karlen ex aequo z Danielem Huberem. Ku uciesze fanek braci Prevców, siódme miejsce zajął bez wątpienia najsłodszy z nich  Cene. W TOP10 znaleźli się również Polacy – Aleksander Zniszczoł (8. miejsce) i Jakub Wolny (10. miejsce).
W drugiej serii, podium pozostało niezmienne. Aigner powiększył jedynie swoją przewagę nad Schmidem – wyprzedził go o całe 21,9 pkt. Dwójka biało-czerwonych również nie zawiodła i pozostała w gronie dziesięciu najlepszych.
Dzisiejsze zawody należały do Austriaków. Ale spokojnie, to tylko COC. Poczekajmy do wieczora, bo już od godziny 16:15 czeka nas premierowa drużynówka na Raw Air. Osobiście liczę, że to my będziemy mieć wieczorem większy powód do radości.
Pożyjemy, zobaczymy…
Dla zainteresowanych, naszych (i nie tylko) nielotów skoczków, będziemy mogli podziwiać w Zakopanem jeszcze jutro. Zawody od 10:30.

~Marysia

You May Also Like

0 komentarze