Prolog w Vikersund- wiatr wiatrem wiatr pogania

by - 10:18 PM

Walter myślący, nad Raw Air płaczący

Wiatr morderca nie ma serca. I znowu przekładanie, kombinowanie. Dzień, jak co dzień podczas Raw Air. Gdy wszyscy myśleliśmy, że 'turniej jakiego jeszcze nie było' i oby już nigdy więcej nie było nie może bardziej podnieść nam wszystkim ciśnienia, przyszło Vikersund. Do popołudnia żyliśmy w przekonaniu, że zobaczymy trening i jednoseryjny konkurs w zastępstwie za odwołane zawody w Lillehammer. Ostatecznie odbyła się jedna runda treningowa, po czym bezpośrednio po niej prolog, oczywiście całość z kilkugodzinnym opóźnieniem. Ale czy kogoś to jeszcze dziwi? Na pewno nie, tak samo jak to, że trening wygrał Stefan Kraft. Austriak ruszył z 11 belki i oddał skok na 221,5 metra. Najwyżej z Polaków był Kamil 'wiatr się na mnie uwziął' Stoch, który uplasował się na 7 pozycji. Oczywiście miał najsłabsze warunki, czas najwyższy na wywęszenie spisku. Aby jakoś urozmaicić sobie pobyt na skoczni, sędziowie pokazali nowy odcinek 'Tańca z belkami'. Jeszcze trochę i w ilości epizodów będzie mógł konkurować z 'Modą na sukces'. 
Przechodząc do najważniejszego, czyli do prologu/kwalifikacji, zwał jak zwał. Rozpoczęły się z przytupem, ponieważ pierwszy ze skoczków- Fredrik Bjerkiz Bjerkeengen zaliczył upadek. Później szło już całkiem gładko. Całość wygrał Kamil Stoch (226,5 m), wyprzedzając o 2,8 pkt Andreasa Wellingera (213 m). Trzecie miejsce zajął Domen Prevc (220,5 m). Najmłodszy z trio radzi sobie całkiem nieźle na mamutach, więc może do końca sezonu pozostanie w stanie nienaruszonym a szkoda. Stefan Kraft zajął dopiero 10. lokatę i tym samym stracił prowadzenie w całym turnieju. Obecnie liderem jest Andreas Wellinger. Aby dopełnić formalności, należy dodać, że Polskę w konkursie indywidualnym będą reprezentować Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.
Na koniec pogratuluję wszystkim skoczkom, którzy poprawili dzisiaj swoje rekordy życiowe. A w szczególności Sabirzhanowi Muminovi Muminkowi, szacun za te 133,5 metra! Dla czepialskich- nie ma tu żadnej, powtarzam ŻADNEJ złośliwości. 

~Maniusia

You May Also Like

1 komentarze

  1. Organizatorzy Raw Air mieli rację mówiąc, że takiego turnieju w historii jeszcze nie było ;)

    OdpowiedzUsuń