Planica, Planica snežna kraljica

Tak jak mówi tytuł dzisiejszego postu. Planica królowa śniegu i... no właśnie. W Słowenii piękna słoneczna pogoda, aż chce się oglądać przystojnych skoczków bez zbędnego okrycia wierzchniego. Na skoczni można było spotkać takie sławy jak kontuzjowany Robert Kranjec. W tym miejscu chciałabym podziękować realizatorowi za wyłapanie słoweńskiego skoczka i pokazanie go światu po tak długiej przerwie. Hvala! (słoweń. dziękuję).


Przedostatni konkurs indywidualny w tym sezonie za nami. Dwa pierwsze miejsca typowe, Stefan śrubokręt Kraft i Andreas wiecznie drugi Wellinger. Na trzecim stopniu ujrzeliśmy ściśniętą mordkę Markusa. Na 99% nic ani nikt nie jest już w stanie odebrać Austriakowi Kryształowej Kuli. Chyba że w trakcie lotu wybuchną mu narty albo przez przypadek nie dotrze w niedziele na skocznie hehe. Miłym zaskoczeniem dzisiaj okazał się Noriaki Kasai, który uplasował się na 4 miejscu oraz Alex Insam, który zdobył aż 16 punktów. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Żeby zakwalifikować się do drugiej serii, trzeba było skakać około 218 metrów. Wszystkim Polakom się to udało i Kamil, Piotrek, Maciek i Dawid zakończyli zmagania na kolejno piątym, siódmym, dwunastym i dwudziestym trzecim miejscu. Dalej mamy bezpieczną przewagę w Pucharze Narodów nad Austriakami, z czego się bardzo cieszę. Czuję, że Puchar Narodów już należy do nas, ale narazie trzymajmy się zasady „nie mów hop przed zachodem słońca”. Naszego imprezowicza szukającego dziewczyny Tomasa Vancurę znosiło dzisiaj na prawą, a Sebastiana Colloredo na lewą stronę skoczni. Czy chce ktoś się pobawić w matematyka i wyliczyć, który lądował bliżej band? Odpowiedzi mile widziane w komentarzach. Nikt dzisiaj nie zrobił na mnie wielkiego zrażenia, więc na tym zakończę swój wywód. Jutro ostatnia drużynówka, a w niedzielę ostatnie zawody w sezonie. Polecam zaopatrzyć się w chusteczki. Nasvidenje! (słoweń. do widzenia)

~ Julia

You May Also Like

1 komentarze

  1. Mnie też się Robert Kranjec podoba więc wiesz... ;) Ale ok bardziej Jernej Damjan ;) I w ogóle bardzo lubię całą #sloteam choć wiadomo nasza #paprykateam lepsza :)

    OdpowiedzUsuń