12 marca 2017

Austriackie Zakopane

Niestety Puchar Kontynentalny musi się pożegnać z Zakopanem. Weekendowe konkursy w zimowej stolicy Polski były ostatnimi przed zakończeniem sezonu zimowego w Rosji.

Początek konkursu wyglądał nie za ciekawie. W pierwszej serii padał gęsty śnieg, który zalegał w torach najazdowych i powodował mniejsze prędkości zawodników. W drugiej opady ustały pozwalając skoczkom na pokazanie swoich umiejętności. Na najwyższym miejscu na podium dzisiejszego konkursu stanął ponownie Clemens Aigner, na drugim miejscu znalazł się Maximilian Steiner, a na najniższym stopniu stanął Constantin Schmid. Najlepszy z Polaków okazał się Jakub Szybki  Wolny, który uplasował się na 10 miejscu, a tuż za nim znalazł się Paweł Wąsek. 19 miejsce zajął Stanisław Biela, a 22 Aleksander Zniszczoł.  Dzisiejszy jubilat - Cene Prevc po świetnym pierwszym skoku zajmował 2 miejsce, niestety drugi skok nie należał do najlepszych i 21-letni Słoweniec finalnie zajął 6 miejsce.

Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na koniec sezonu zimowego Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim w Rosji.