Typujemy - Mistrzostwa Świata w Lahti

Mistrzostwa Świata w Lahti zbliżają się wielkimi krokami. Stwierdziłyśmy, że pokażemy wam nasze typy podium. Każda z nas brała pod uwagę formę danego skoczka w ostatnim czasie, jak i również wyniki zawodów Pucharu Świata z tamtego roku na tych właśnie skoczniach.


Na pierwszy ogień idzie konkurs indywidualny na skoczni normalnej. Trzy z nas obstawiają, że Mistrzem Świata na skoczni HS-100 zostanie Kamil Stoch. Dwie, że inny z Polaków, Maciej Kot. Jedynie Maja uważa, że zwycięży Andreas Wellinger. Na drugim miejscu większość z nas typuje Stefana Krafta, jednak nie zabrakło wyjątków. Natt twierdzi, że Welli zajmie swoje ostatnio ulubione 2 miejsce. Z kolei Maja stawia na Kamila, a Weornika na Michaela Hayboecka. Ostatnie „szczęśliwe” miejsce jest naprawdę różnorodne. Dwie redaktorki uważają, że na tym stopniu podium stanie właśnie Wellinger. Nasza redaktor naczelna trzyma kciuki za Petera Prevca. Maja jak zwykle inny typ i chciałaby zobaczyć tam Daniela Andre Tande. Natt na najniższym stopniu podium najchętniej ujrzałaby niziutkiego Krafta. Natomiast Marysia będzie się uśmiechać do telewizora jak stanie tam Michael.

Zostajemy na skoczni normalnej, ale tym razem odbędą się tutaj zawody mieszane. Dwóch skoczków i dwie skoczkinie wchodzą w skład takiego teamu.
Trzy z nas obstawiają niemiecką drużynę jako zwycięzcę tego konkursu, dwie inne kolejny niemieckojęzyczny skład, a mianowicie Austrię, a Maja natomiast chciałaby tam ujrzeć uśmiechy Słoweńskich skoczków i skoczkiń. Z drugim miejscem mamy problem, bo jest 2:2 w meczu Słowenia – Norwegia. Natt natomiast liczy, że zobaczy tam skośnookie twarze, a Maja zwariowanych Niemców i Niemki. Na najniższym stopniu podium usadowiłyśmy Japonię, chociaż Weornika uważa, że powinna się tam znaleźć Norwegia, a Julia i Natt typują Słowenię.


Kolejne dni i kolejne zmagania. Przenosimy się na dużą skocznię.
Jak zwykle nasze zdania są podzielone. Trzy uważają, że wygra Stefan Kraft, natomiast dwie, że Kamil Stoch. Natt widzi następcę Severina Freunda w Andreasie Wellingerze. Po lewej stronie podium obstawiamy Daniela, jednak Jagoda twierdzi, że stanie tam Kamil. Maja ma obraz cieszącego się z tego miejsca Stefana Krafta. Werka liczy, że zobaczy tam Petera, a Marysia Andreasa Wellingera. Po prawej stronie podium dwie z nas widzą tam Kamila Stocha. Julia uważa, że po dobrych występach w tamtym roku na 3 miejscu zobaczy Hayboecka. Jagoda będzie płakać, jak to miejsce wywalczy Anze Lanisek. Maja skoczy z kanapy, lądując telemarkiem, jak stanie tam uśmiechnięty Wellinger, a Marysia będzie klaskać z uznaniem, gdy pojawi się tam Peter.
Dalej jesteśmy na skoczni HS-130, na której czekają nas ostatnie zawody. Będzie to tzw. drużynówka.


Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że wygra Polska drużyna. Na drugim miejscu cztery z nas widzą team Niemców, a dwie Austrię. Na najniższym stopniu podium trzy z nas obstawiają Austrię, dwie Niemcy, a Maja chciałaby tam ujrzeć szczęśliwych Słoweńców.


~ Julia

You May Also Like

0 komentarze