TOP10 tygodnia 20-26 lutego

by - 10:06 PM

Zeszły tydzień minął równie szybko jak Struś Pędziwiatr mknący przez pustynię.. Czas na podsumowanie ostatnich 7 dni!


10. Słaba dyspozycja Demona Domena Prevca
Najmłodszy ze znanego wszystkim Słoweńskiego klanu Prevców nie popisał się podczas pierwszego konkursu Mistrzostw Świata w Lahti. Siedemnastolatek nie zakwalifikował się nawet do drugiej serii i ostatecznie zakończył swoją inaugurację w Finlandii na 34 miejscu.

9. Zmiany w Team Slovenija
Trener Goran Janus, który po inaugurującym Mistrzostwa Świata konkursie, nie krył zażenowania po skokach swoich podopiecznych, postanowił wprowadzić małe zmiany co do składu na następny konkurs indywidualny. Mianowicie Cene Prevc dostał bilet powrotny do domciu, a na jego miejsce wskakuje Jurij Tepes. Liczymy, że przybycie Tepesa do mroźnej Finlandii ogrzeje serduszko nie jednego słoweńskiego fana skoków.

8. Bartek Kłusek punktuje w Pucharze Kontynentalnym
Powiem krótko... Brawo ty!

7. Rozpad Kraftböcka
 Jak ostatnio zauważyła nasza naczelna chyba relacja na linii Stefan-Michael uległa turbulencjom... Czyżby winny wszystkiemu był powrót do kadry Schliriego, a może buziaki Krafta do pana od kwiatków na dekoracji po ostatnim konkursie mieszanym? Bedziemy bacznie przyglądać się i relacjonować cała sytuację dla was.

6. Andreas Stjernen zostanie ojcem
Skoro w piłce nożnej jest #royalbaby to i w skokach musiało się w końcu pojawić. Gratulujemy z całego skocznego serduszka Andreasowi i jego dziewczynie!


5. Maciuś zwycięzca TopModel Lahti 2017
Przed ceremonią udekorowania najlepszych 6 zawodników indywidualnego konkursu na skoczni Salpausselce (HS-100) pani organizatorka poinformowała skoczków jak mają się przejść po scenie i co mają robić. Chwilę później Maciuś pokazał nam swoje kocie ruchy, na co usłyszał śmiechy i brawa od kolegów czekających razem z nim. My mówimy głośne TAK!


4. Klemens Murańka wywalczył 7 miejsce dla Polski
Dzięki świetnej dyspozycji Klimka oraz wysokiego miejsca w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego, dostaliśmy kolejne miejsce na ostatni period. Oby tak dalej!


3. Brązowy Markus 
Podczas pierwszego konkursu Mistrzostw Świata nasz ukochany Mareczek "Szczękościsk" Eisenbichler zajął ostatnie miejsce na podium wygrywając z Kamilem tylko o 1,1 pkt. Gratulujemy!

2. Podwójne medale Niemców i Krafta.
Bo przecież jeden to za mało.. Do takiego wniosku doszli nasi Trzej Muszkieterowie: Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler oraz Stefan Kraft. Najpierw zajęli całe podium w konkursie indywidualnym, by następnie znowu się pojawić na nim, ale już w towarzystwie swoich koleżanek z drużyn. Ostatecznie w konkursie drużyn mieszanych Austria zajęła 2 miejsce, a Niemcy pierwsze.

1. Stefan - złoty chłopak
Gratulujemy ze szczerym uśmiechem na twarzy temu przemiłemu Austriakowi zwycięstwa i trzymamy kciuki w następnym konkursie. :)

Buziaki
~Natt

You May Also Like

0 komentarze