TOP10 tygodnia 13-19 lutego

Zaczął się nowy tydzień pełen wrażeń, więc przychodzimy do was z podsumowaniem minionego tygodnia. Działo się kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.10. Słowenia bez Tepesa na skoczni normalnej w Lahti
Jak wszystkim wiadomo, Jurij jest w szczególności dobrym lotnikiem. Chociaż i tak dziwi fakt, że Goran postanowił włączyć go do kadry na MŚ dopiero na dużej skoczni. Ostatnio na skoczni HS-109 w Pjongczang Słoweniec zajął w zawodach dopiero 48 miejsce i ledwo się do nich zakwalifikował. Teraz skocznia jest o 9 metrów mniejsza, więc trener na pewno podjął słuszną decyzję.


9. Chory Rysiu
Dużo z was pewnie się zastanawiało, gdzie zniknął jeden z członków kadry niemieckiej i dlaczego nie pojawił się w kwalifikacjach do czwartkowych zawodów. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Zachorował.


8. Duży awans Wellingera i Stocha podczas drugiego konkursu w Pjongczang
W drugiej serii zawiesili rywalom bardzo wysoką poprzeczkę. Andreas awansował o 13 miejsc, gdy podczas drugiego skoku uzyskał odległość 112 metrów, dzięki czemu stanął na najniższym stopniu podium. Kamil natomiast atakował z 18 pozycji, a zawody skończył na dobrym, 6 miejscu.


7. Złoty Kot w Azji
Gdzie Kamil nie może, tam Maćka wyśle. Maciej Kot w trakcie próby przedolimpijskiej w Korei znów stanął na najwyższym stopniu podium. Jest to jego drugie zwycięstwo w całej karierze podczas zawodów Pucharu Świata. Pierwsze wywalczył kilka dni wcześniej w Sapporo.


6. Fatalna organizacja w Korei
Dziwi fakt, że wszyscy skoczkowie oprócz Polaków chwalili sobie organizację w Pjongczang. Może zrobili to specjalnie, żeby Polacy nie wygrywali tak często? Wszystko jest możliwe, ale niepomaganie im w szukaniu pokoi i niedanie jedzenia jest nie na miejscu.


5. Grześ jedzie do Lahti
Kto się nie cieszy, że znowu zobaczymy ten piękny uśmiech na skoczni? Chyba nie ma takiej osoby. Schlieri to człowiek ze stali i nigdy się nie poddaje. Nie było go trochę ponad dwa tygodnie, a już wraca. Jednak zdążyłyśmy się już stęsknić.


4. Pierwsze w karierze zwycięstwo Bora Pavlovcicia w Pucharze Kontynentalnym
Sama jestem fanką talentu tego młodego zawodnika, więc moja radość nie miała końca, gdy zobaczyłam, że zwyciężył w zawodach. Popełniłabym grzech, nie wstawiając go do tego zestawienia. Gratulujemy chłopakowi sukcesu i mamy nadzieję, że dalej będzie się rozwijał. Pewnie za kilka lat będziemy oglądać go regularnie w zawodach Pucharu Świata.


3. Piotrek Żyła i jego elektryczny kibel
Wszyscy już pewnie słyszeli zachwyt naszego reprezentanta toaletą w Japonii. Jedna z firm postanowiła sprezentować mu taki oto prezent. Oczywiście zdjęcie z nowym nabytkiem od razu wylądowało na portalach społecznościowych.


2. Gdzie jest Markus?
Konkursy w Pjongczang przebiegły spokojnie, za spokojnie. Jest na to jednak wytłumaczenie. Nie było Ajzenbiślera, która zazwyczaj w trakcie konkursu dostarcza nam rozrywki swoim cyrkowym zachowaniem.


1.Objawienie Laniska
Anze podczas ostatnich konkursów zaprezentował się w bardzo dobrej strony, zajmując czwarte i czternaste miejsce. Jaki ból głowy musiał mieć Goran Janus, gdy zobaczył występy Laniska w Azji, a reszty swoich podopiecznych. Tym samym postanowił zaryzykować i włączył żabę do kadry na Mistrzostwa Świata. Jak te dzieci szybko rosną aż łezka się w oku kręci (ewentualnie morze łez jak w przypadku naczelnej)


~ Julia

You May Also Like

0 komentarze