Nadszedł Oberstdorf

Po Willingen czas na kolejne zawody w Niemczech, tym razem to, co tygryski lubią najbardziej, czyli loty. Heni-Klopfer-Skiflugschanze została zmodernizowana i powiększona, dzięki czemu będzie można oglądać tu dłuższe loty, co na pewno będzie bardziej interesujące, dla nas, widzów.Punkt K jest obecnie położony na dwusetnym metrze, a rozmiar obiektu wynosi 225 metrów. Można podobno latać na niej w okolice 250 metra. Dotychczas rekordzistą obiektu był Harri AlkohOlli, który wylądował pół metra za obecnym punktem konstrukcyjnym, jednakże wraz z przebudową został on anulowany, dlatego w konkursie dużo zawodników będzie się mogło szczycić, iż przez jakiś czas było rekordzistą Heni-Klopfer-Skiflugschanze.

Ostatni raz zawody na tym obiekcie do lotów odbyły się cztery lata temu, na podium stawali wtedy Richard Freitag, Andreas Stjernen oraz Gregor Schlierenzauer. Odbył się tutaj także konkurs drużynowy w którym triumfowała Norwegia, jednakże w tym roku będą miały miejsce tylko zawody indywidualne, zarówno w sobotę jak i niedzielę.

W Oberstdorfie o dziwo zaprezentuje się tylko trójka podopiecznych Alexandra Stoeckla, czyli Daniel-Andre Tande, Robert Johansson oraz Andreas Śmierdziel... znaczy Stjernen, również Finlandia przyjedzie w okrojonym, jednoosobowym, składzie, czyli do Niemiec zawita sam Janne Ahonen na następnych zawodach cię pokonam. Natomiast w składach Słowenii czy Polski nie nastąpiły żadne zmiany, czyli tak... Demon Prevc pojawi się na lotach. Może w końcu trzepnie się nartą w łeb i zmądrzeje. Co do reszty kadr jeszcze nie wiadomo i pozostaje w nas uczucie niepewności i oczekiwania!

Plan zawodów:


03.02.2017
15:30 - treningi
18:00 - kwalifikacje

04.02.2017
14:45 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

05.02.2017
13:30 - seria próbna i kwalifikacje
15:00 - pierwsza seria konkursowa

~Jagoda

You May Also Like

0 komentarze