Nadeszło Sapporo

by - 12:18 PM

Pierwsze loty w sezonie przeszły do historii, teraz nadszedł czas na podróż do Azji. Najpierw na tapetę weźmiemy Sapporo, które już jutro ugości zawody Pucharu Świata u siebie. Konkursy znane z niezwykle małej publiczności będzie mogli oglądać w TVP.

fot.: teikan.chuo-bus.co.jp

W tamtym roku w kwalifikacjach ex aequo dominowali Dawid Kubacki i Taku Takeuchi, w czołowej szóstce było obecnych, aż czterech Polaków i dwóch Japończyków. Podczas pierwszego konkursu indywidualnego mogliśmy oglądać Mistrzostwa Słowenii, całe podium zajęła właśnie ta nacja. Triumfował wtedy Peter Prevc, na drugim stopniu stanął Demon Domen, a na trzecim kontuzjowany obecnie Robert Kranjec. Natomiast ostatni dzień zmagań należał do Norwegów, triumfował Anders Fannemel, a drugą pozycję zajął Johann Andre Forfang, obydwoje jednakże zostali w swojej ojczyźnie, bo wstyd patrzeć jak klepią bulę aby przygotować się do MŚ. Podium dopełnił wtedy reprezentant gospodarzy, żywa legenda, Noriaki Kasai. Trzymamy kciuki, aby i tym razem popisał się w swojej ojczyźnie!

10.02.2017
6:30 - treningi
8:30 - kwalifikacje
11.02.2017
7:30 - seria próbna
8:30 - pierwsza seria konkursowa
12.02.2017
1:00 - kwalifikacje
2:00 - pierwsza seria konkursowa

Co do składów, najpewniej Niemcy, Słowenia oraz Polska pojawią się w niezmienionym. Austria będzie polegała na Stefanie Krafcie, Michaelu Hayböcku, Manuelu Fettnerze, Markusie Schiffnerze, Clemensie Aignerze, Stefanie Huberze oraz na Philippie Aschenwaldzie. Norwegowie do Azji, oprócz Johanssona, Tande i Stjernena wzięli ze sobą naszego ulubieńca, Larwola! Niech walizki będa z tobą Larwol! Co do reszty, Sepp i Walter nas dogonili i zabrali akta, więc nie dowiedziałyśmy się więcej.

~Jagoda

You May Also Like

0 komentarze