W roli głównej - Paweł Wąsek

Po kilku wywiadach zza granicy, przyszedł czas na ten prosto z Polski. Dziś pod lupę bierzemy 17-letniego zawodnika kadry C – Pawła Wąska. Ostatnio mogliśmy oglądać jego występ na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie jako najlepszy z Polaków, zajął 7 miejsce.
Em: Jak zaczęła się Twoja kariera skoczka?

Paweł: Mój dziadek i wujek byli kiedyś skoczkami. Później jeszcze dziadek był trenerem, tak więc można powiedzieć, że to rodzinna tradycja.

E: Jakie są Twoje cele na ten sezon?

P: Przede wszystkim, chciałbym jeszcze zdobyć punkty w Pucharze Kontynentalnym. A tak poza tym, to skakać jak najlepiej.E: Jaka skocznia jest Twoją ulubioną i dlaczego?
P: Ciężko powiedzieć, to zależy od tego, jaką formą dysponuję. Jak się dobrze skacze, to każda skocznia pasuje. Bardzo miło jednak wspominam skocznię z Garmisch-Partenkirchen, gdzie ustanowiłem swój rekord życiowy.E: Jak myślisz, kto zdobędzie tegoroczną Kryształową Kulę?
P: Myślę i mam nadzieję, że Kamil Stoch. Jest teraz w świetnej formie i przede wszystkim skacze najstabilniej z czołówki Pucharu Świata.E: Jakie masz hobby poza skokami narciarskimi?
P: Lubię grać w piłkę nożną i jeździć na motocrossie. Niestety, odkąd jestem w kadrze, nie mogę uprawiać tych sportów.E: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem?
P: Nie mam takiego ulubionego, ale bardzo podoba mi się, jak skacze Kamil Stoch i Stefan Kraft.E: Jakie masz wrażenia po Mistrzostwach Świata Juniorów?
P: Bardzo fajna impreza, świetnie zorganizowana.Dziękujemy za poświęcony czas!
~Em.

You May Also Like

0 komentarze