Czas pożegnać Oberstdorf

Loty, loty i po lotach, teraz skoczkowie wsiądą w samolot i przebędą dłuuuuugą drogę, aż do kraju kwitnącej wiśni, gdzie będą znowu buloklepili w Sapporo, a później próbowali się nie zabić na próbie przedolimpijskiej w Pjongczang. Jednak zanim do tego dojdzie, przydałoby się coś krótka powiedzieć o tym dzisiejszym konkursie.


O kwalifikacjach można powiedzieć krótko: Gregor Schlierenzauer. Austriak chyba stwierdził, że wypróbuje twardość zeskoku i gotowość niemieckich służb medycznych, dlatego skończył ryjąc w nim i przyprawiając większość fanek o zawał. Jak jednak donoszą media, Schlieri jest tylko mocno poobijany i potrzebuje krótkiej przerwy.
W konkursie znowu mogliśmy podziwiać szczękościsk Mareczka Ajzenbiśli, który potem rzucał swoim kaskiem i rękawiczkami. Nawet operator kamery się przestraszył i odpuścił pokazywanie go po skoku. Głodny Marek to zły Marek, czy jakoś tak. Demon Prevc po raz kolejny pobił swój rekord życiowy w skoku, tak samo jego trochę podobno starszy brat, Cene. Główną atrakcją było jednak pojawienie się Prawego Lewego na skoczni. Zarówno Andreas Wellinger, jak i Stefan Kraft nie mogli odpuścić zrobienia sobie z nim zdjęcia. Co na to Wank i Hayboeck jeszcze nie wiadomo. Jednakże jak donoszą źródła, walizki z Milki i Mannera, zostały wystawione na korytarz. Jurij Tepes znalazł się szczęśliwym trafem na podium, bo nie wiedział, że drugiej serii nie będzie, więc myślał, że będzie miał jeszcze jedną szansę do zepsucia skoku. W trakcie oczekiwania na decyzję jury, mogłyśmy podziwiać talent Daniela-Andre Tande do robienia samolocików z papieru, papa Stoeckl również wydawał się być dumny ze swojego podopiecznego. Kolejne zawody odbędą się w Sapporo, lubicie nie spać w nocy? My również, dlatego czekamy z niecierpliwością! Chcemy zobaczyć także tą liczną publiczność na trybunach.

~Jagoda

You May Also Like

2 komentarze

  1. Mnie i tak urzekło "Dirty dancing" w wykonaniu Wellingera i Wanka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kraftböck będzie miał kryzys :((

    OdpowiedzUsuń