TOP10 tygodnia 9-15 stycznia

9-15 STYCZNIA 2017

Tydzień zleciał nam tak szybko, że nie zdążyłyśmy tego zauważyć. Dzisiaj wstajemy, patrzymy a tu już środa! Ale ten czas zap...leci. Już jutro część naszej redakcji wybiera się do Zakopanego, skąd na pewno uraczymy was jakąś interesującą relacją, gdy będziemy siedziały nad grzańcem i przeklinały pomysł przyjechania do stolicy polskich gór. Wracając do meritum, 10 najważniejszych, według nas, wydarzeń zeszłego tygodnia przed wami! Enjoy!

MIEJSCE 10.
Wellinger powraca na podium po ponad 2 latach.
Blond ulubieniec fanek z całego świata skoków powrócił na podium. Ostatni raz stanął na nim w sezonie 2014/15 i również, tak jak w Wiśle zajął trzecie miejsce (nowa klątwa?). Nadzieja Niemieckich skoków może być zadowolona, tak jak ich naczelny diler, Werner Schuster.

MIEJSCE 9.
Simon Ammann znowu zostanie tatą.
Na początku zeszłego tygodnia dostaliśmy informację, iż Simon Ammann nie pojawi się w Wiśle. Ale jak to? - krzyczałyśmy, stukając się w podbródek różowym paznokciem i myśląc, czy Harry Potter skoków narciarskich, po tragicznych występach w TCS zdecydował się zakończyć swoją karierę. Chwilę później pojawiło się wyjaśnienie, już niedługo Theodore będzie miał rodzeństwo, gdyż żona Simona jest w dosyć zaawansowanej ciąży i wkrótce ich rodzina się powiększy. Życzymy szczęścia!

MIEJSCE 8.
Daniel-Andre Tande już dłużej nie jest wolny.
Pobyt w Wiśle zawsze jest ciekawy, zwłaszcza gdy dowiadujemy się ciekawych rzeczy. Z tą nowością biegłyśmy do was tak szybko, iż prawie połamałyśmy obcasy w szpilkach. Norweski magnes hotek numer 1 już nie jest wolny. WOW! Chyba frekwencja na afterach spadnie, a brązowe farby do włosów już nie będą hurtowo wykupywane. My chcemy życzyć powodzenia i wytrwałości.

MIEJSCE 7.
Walter Hofer zdradził swe krótkofalówki.
Siedząc na śniadaniu w naszym ulubionym hotelu w Wiśle prawie zakrztusiłyśmy się na widok władcy wiatru Waltera Hofera, tulącego do siebie nie swoje krótkofalówki, a laptopa. Po tym co widziałyśmy na skoczni, myślałyśmy, iż będzie zawsze wierny tym małym przekaźnikom, a tu zaskoczenie, Walter gustuje jednak w większych obiektach. 

MIEJSCE 6.
Hannawald jak zawsze piękny.
Co tu dużo mówić... Sven Hannawald jest piękny i każdy to wie, zwłaszcza gdy niespodziewanie zjawia się w Polsce i widzisz go na śniadaniu. Uwierzcie, że wtedy wszystko smakuje lepiej.

MIEJSCE 5.
Śniadanie z Prezydentem.
I nie, nie chodzi nam tu o serek Prezydent. Andrzej Duda z okazji Pucharu Świata w Wiśle zawitał w swojej rezydencji położonej w pobliżu. Pokazując, iż jest dumny z reprezentantów naszego kraju zaprosił ich na wystawne śniadanie.

MIEJSCE 4.
Uciekające narty i inne przypadki
Wiecie jak to jest? Stoicie, czekacie na swój skok, a wasza narta nagle postanawia, iż ona chce sama skoczyć i wam ucieka? Nie? Cóż, Cene wie jak to jest. Jeżeli reszta nart wyprodukowana przez firmę Slatnar, też ma takie zapędy, to powinniśmy chyba zacząć robić osobne zawody dla samych nart. 

MIEJSCE 3.
Kaarel Nurmsalu zaskakuje powrotem
Kaarel Nurmsalu, najbardziej utytułowany skoczek narciarski z Estonii postanowił, iż wystartuje w zawodach Pucharu Świata, mimo, iż podczas zawodów krajowych zarzekał się, że tego nie zrobi. Takie niespodzianki bardzo lubimy!


MIEJSCE 2.
Gregor Schlierenzauer w końcu wraca
Kto nie wyczekiwał na tę chwilę, gdy Gregor znowu usadzi swój seksowny tyłek na belce startowej i ruszy w dół rozbiegu, wyląduje daleko i uraczy nas tym swoim uśmiechem na widok którego trzepoczą serca wszystkich dziewczyn? Odpowiedź jest prosta, wszyscy czekali i się doczekali!

MIEJSCE 1.
Kamil Stoch robi wszystkim weekend
Kamil Stoch wygrał dwa konkursy w Wiśle, zdobył koszulkę lidera PŚ i zamknął usta wszystkim hejterom z zeszłego sezonu. Chyba czas zacząć stawiać ołtarzyk trenerowi Horngacherowi.

~Jagoda

You May Also Like

4 komentarze

 1. Przecież Wellinger wygrał wtedy w Wiśle XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andreas ostatni raz podczas WC na podium stał w Klingenthal na miejscu 3.

   Usuń
 2. Skąd info, że Tande nie jest wolny jeśli mogę wiedzieć? :)

  OdpowiedzUsuń