TOP10 tygodnia 2-8 stycznia

2-8 STYCZNIA 2017


Kolejny tydzień sezonu za nami. Karuzela nabrała rozpędu, a kibice wciąż są pod wrażeniem wyczynu polskich skoczków podczas Turnieju Czterech Skoczni. Siedem dni obfitowało nie tylko w emocje, ale także dramy w gnieździe trenerskim oraz upadki. Ogólnie mówiąc- wydarzeń tak dużo, jak wybojów na Bergisel. Poniżej znajdziecie naszą TOP10 tego tygodnia.

MIEJSCE 10.
Punkty Polaków w Pucharze Kontynentalnym w Titisee- Neustadt
Niby błahe osiągnięcie, ale po zawodach w Engelbergu kibice polskiej drużyny mogli być delikatnie mówiąc zdruzgotani. Dlatego warto zwrócić uwagę, że tym razem w każdym konkursie w Niemczech punktowało po trzech Polaków, a 'Złote Dziecko Polskich Skoków' Klemens Murańka stanął na najniższym stopniu podium.

MIEJSCE 9.
Atak grypy
O tym, jak choroba może pokrzyżować plany przekonali się Austriacy oraz Niemcy. Z jej powodu Michael Hayboeck musiał zrezygnować z występu w Innsbrucku, a Severin Freund wycofał się z austriackiej części TCS. Infekcja dopadła również Stefana Krafta i Markusa Eisenbichlera, którzy mimo, że nie odpuścili żadnego konkursu, nie byli w stanie utrzymać wysokiej formy.

MIEJSCE 8.
Lukas Mueller w Bischofshofen
Austriak pojawił się na Paul-Ausserleitner-Schanze w charakterze widza. Spotkał się tam ze swoimi przyjaciółmi i udzielił wywiadu, w którym opowiedział o przebiegu leczenia i swoich planach na przyszłość.

MIEJSCE 7.
Przerwa Petera Prevca
Słoweniec ogłosił kilkudniową przerwę od skoków. Tym samym nie zobaczymy go na Pucharze Świata w Wiśle, a zastąpi go Bor Pavlovčič.

MIEJSCE 6.
Jazdy u Audi
Reprezentanci Niemiec oraz Austrii nie próżnowali przed kwalifikacjami w Innsbrucku. Podczas dnia wolnego wzięli udział w jazdach zorganizowanych przez ich sponsora. Zawodnicy zmierzyli się z placem manewrowym, na którym panowały trudne, zimowe warunki.

MIEJSCE 5.
Podium Johanssona i Klimova
Niesprawiedliwe warunki= nietypowe podium. Norweg i Rosjanin, byli największymi wygranymi loteryjnego konkursu w Innsbrucku. Zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Obu w ostatnim skoku pokonał Daniel Andre Tande.

MIEJSCE 4.
Thomas Diethart bez aparatu
W ramach doniesień z zakopiańskiej Wielkiej Krokwi informujemy, że Thomas Diethart po kilku latach męczarni zdjął aparat. Dzięki uprzejmości Lukasa udostępniamy Wam zdjęcie wielbiciela świnek, abyście tak jak i my mogli podziwiać idealnie proste uzębienie.MIEJSCE 3.
Bunt Floriana Liegla
Trener zaplecza kadry austriackiej podczas konkursu na Bergisel sprzeciwił się Walterowi Hoferowi i spółce. Nie zgodził się aby Stefan Huber oddał skok, mimo że zielone światełko zapaliło się. Liegl w obliczu fatalnych warunków nie chciał ryzykować zdrowia swojego podopiecznego. Cała ta sytuacja poskutkowała dyskwalifikacją młodego zawodnika.

MIEJSCE 2.
Pech Daniela Andre Tande
Podczas ostatniego i decydującego skoku Norwega podczas tegorocznej edycji TCS doszło do nieszczęśliwego incydentu. Przy jednym z butów skoczka urwało się zapięcie, przez co zamiast walczyć o odległość musiał ratować się przed upadkiem. Skok na 117 metr odbił się na jego pozycji w generalnej klasyfikacji turnieju. Ostatecznie zajął trzecie miejsce.

MIEJSCE 1.
Trzech Polaków w piątce TCS
O tym zostało napisane i powiedziane już wiele, więc jedyne co warto dodać to hasło na resztę sezonu 'IN HORNI WE TRUST'.

~MarysiaYou May Also Like

1 komentarze