Srebrni Polacy i Piotr II Wielki

by - 10:15 PM

Kolejna drużynówka już za nami. Polacy okazali się lepsi na niemieckiej ziemi natomiast Niemcy się odegrali i to oni byli górą w Zakopanem. Reprezentanci Polski zajęli dobre drugie miejsce. Mogło być lepiej, ale w pierwszej serii Kamil Stoch oddał zbyt krótki skok, żeby nasza drużyna prowadziła na półmetku rywalizacji. Na trzecim miejscu znalazła się kadra Słowenii. W Słoweńskim teamie najlepszy okazał się Peter Prevc, który oddał dwa bardzo dalekie skoki i jest jednym z faworytów jutrzejszego konkursu indywidualnego. Chyba Piotrek Żyła podzielił się z nim papryką, bo nasz reprezentant również dzisiaj skakał daleko.
Piękny taniec po swoim skoku pokazał Gregor Schlierenzauer, który był bardzo zadowolony ze swojej drugiej próby. Nasza redaktorka chyba w trakcie weekendu w Wiśle nie odwiedziła z Markusem Eisenbichlerem okulisty, ponieważ Niemiec, siadając dzisiaj na belce, prawie z niej spadł. Kolejny raz zaskoczyli mnie komentatorzy Eurosportu i dowiedziałam się, że nie wiem, jak naprawdę ma na imię jeden z moich ulubionych skoczków, czyli Johann Andre Forfang albo jednak Johann Andre Tande, jak to powiedział szanowny Igor Błachut.
Jako że jesteśmy w górach to skoczkowie na podium dostali ciupagi charakterystyczne dla tego regionu w Polsce. Mamy nadzieje, że nie zrobią sobie nimi krzywdy przed jutrzejszymi zawodami. Liczymy na dużo emocji w kończącym weekend konkursie na Wielkiej Krokwi.

~ Julia


You May Also Like

0 komentarze