Przewodnik skokowy- Puchar Świata w Zakopanem

by - 10:08 PM

Moi drodzy,
Dotarliśmy do bardzo ważnego momentu w tym roku- Pucharu Świata w Zakopanem. Tak ważnego, że Intercity uruchomiło pociągi o nazwie 'Puchar Świata'. Niektórzy z Was spędzą w tym pięknym mieście 'trzy, może nawet cztery dni', pozdrowienia dla królowej estrady- Maryli Rodowicz. W związku z powyższym, w tym wpisie kolejna lista, tym razem nietypowy przewodnik po Pucharze Świata w Zakopanem. 

CHODNIKI
Owszem, chodniki. I to nieodśnieżone chodniki. Przywitają Was już przy Dworcu PKP i PKS, więc jeżeli macie zamiar iść z walizkami do swojej kwatery to proponuję zaopatrzyć się w nieskończone pokłady cierpliwości.

WEJŚCIA NA SKOCZNIĘ
Tu niestety również czeka Was rozczarowanie. Są one przygotowane źle, czyli tak naprawdę przygotowane nie są. A w szczególności to na sektory C i A, gdzie idziecie po lodzie w najczystszej postaci. Żeby było jeszcze ciekawiej to są w nim dziury, więc apeluję żebyście wychodząc bardzo na siebie uważali. Ja w zeszłym roku upadek zaliczyłam i nie było to przyjemne wydarzenie. Drugie wejście jest w lepszym stanie, ale wciąż śliskie. Dwa lata temu obserwowałam jak pewien mężczyzna zamiast schodzić zjeżdżał.

KOLEJKI NA SKOCZNIĘ
Są jeszcze przed otwarciem bram, więc nie bądźcie zaskoczeni. Bramy otwierane są o 13, jeżeli wtedy przyjdziecie to powinniście zająć miejsce przy barierkach. Pamiętajcie przede wszystkim o zdrowym rozsądku, bo stanie, w najlepszym wypadku, przez pięć godzin w mrozie nie jest niczym fajnym. Jednocześnie nie idźcie na ostatnią chwilę, bo skończycie na szarym końcu trybun skąd nic nie będziecie widzieć.

ROZGRZEWKA SKOCZKÓW
Jeżeli chcecie popatrzeć na zgrabne pośladki skoczków w dresach to idealnym punktem obserwacyjnym jest ulica Bronisława Czecha. Przed zawodami truchtają bądź tuptają sobie po niej zawodnicy i niektórzy zatrzymują się aby dać autograf fanom.

SZAMA
Bezpośrednio po konkursie ludzie dosłownie wylewają się ze wszelkich knajp. Tak samo z Biedronki na rogu Makuszyńskiego i Piłsudskiego. Dlatego najlepiej jest zrobić zakupy wcześniej, a później przygotować kolację w pokoju, bo uwierzcie mi, po powrocie rzucicie się na jedzenie.

DOJAZD BUSIKIEM NA SKOCZNIĘ
Jeżeli wybierzecie taki środek transportu to polecam wysiąść na przystanku przy rondzie Jana Pawła II, bo najzwyczajniej w świecie będziecie mieli najbliżej na Wielką Krokiew.

WIDOK Z GUBAŁÓWKI
Jako ciekawostkę zdradzę Wam, że z jej szczytu jest piękny widok na Wielką i Średnią Krokiew. Polecam o ile nie ma mgły.

~Marysia

You May Also Like

0 komentarze