Panowie, na start!

Polskie konkursy już za chwilę, a wieści niesione przez portale sportowe, rozpowszechniają coraz to nowsze informacje o składach kadr. Nie obyło się bez emocjonalnych powrotów jak i zaskakujących przerw. Zatem spójrzmy jak prezentują się reprezentacje:

Austria: Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Markus Schiffner, Gregor Schlierenzauer, Daniel Huber

Bułgaria: Vladimir Zografski,

Czechy: Lukas Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka, Viktor Polasek, Vojtech Stursa,

Estonia: Kaarel Nurmsalu,

Finlandia: Antti Aalto, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae,

Francja: Vincent Descombes Sevoie,

Japonia: Daiki Ito, Noriaki Kasai, Ryoyu Kobayashi, Kento Sakuyama, Taku Takeuchi,

Kanada: MacKenzie Boyd-Clowes,

Kazachstan: Sergey Tkachenko i Marat Zhaparov,

Niemcy: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wank, Andreas Wellinger,

Norwegia: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Tom Hilde, Robert Johansson, Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande,

Rosja: Ilmir Hazetdinov, Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Roman Sergeevich Trofimov,

Słowenia: Jernej Damjan, Aljaz Osterc, Bor Pavlovcic, Cene Prevc, Domen Prevc, Anze Semenic, Jurij Tepes,

Ukraina: Vitaliy Kalinichenko,

USA: Kevin Bickner, Michael Glasder, William Rhoads,

Włochy: Davide Bresadola, Sebastian Colloredo,

Polska: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Ogromnym zaskoczeniem jest powrót na skocznię Kaarela Nurmsalu. Osobiście, byłam niesamowicie zaskoczona, ale jednocześnie szczęśliwa, bo w końcu niewielu wraca do rywalizacji po zawieszeniu nart na kołek. Czy wydarzenie to przebiło powrót wielkiego Gregora? Zostawię to do oceny wam.
Do kadry wraca również Johann Andre Forfang, po krótkim okresie skakania w Pucharze Kontynentalny, na pewno powrót Johanna był oczekiwany przez fanki. Samemu Forfangowi skakanie w PK posłużyło bo chyba odzyskał motywację i formę.
W Wiśle zabraknie jednak dwóch gwiazd skoków - Petera Prevca oraz Severina Freunda. Pierwszy z nich, zapewne nieco zmęczony brakiem sukcesów, postanowił na kilka dni odpocząć od skoków, drugi nadal zmaga się z grypą i jej skutkami. Lukę po Prevcu nim zapełnił Bor Pavlovcic, za to po Severinie trener Schuster postanowił zastąpić Andreasem Wankiem.
Pozostaje mi jeszcze do skomentowania wykorzystanie naszej kwoty narodowej. Z pewnością brakuje tu Staszka Bieli, który wygrał ostatnie mistrzostwa TZN i punktuje w PK. Tę szansę dostał jednak m.in. Jakub Wolny, który ma w sobie duży potencjał. Oby dobrze go wykorzystał!
Tak więc z niecierpliwością czekamy na wiślańskie i zakopiańskie zawody, a do tego czasu niech Walter Hofer i jego moc będzie z Wami!
~Em.

You May Also Like

0 komentarze