Niemiec płakał jak przegrywał


Witam po konkursie pełnym wrażeń! Chyba wszyscy możemy stwierdzić, że Willingen dzisiaj należało do Polaków, tak jak dziwne dźwięki i mimika twarzy należą do Markusa Eisenbichlera. Biało-Czerwoni w składzie: Piotrek Żyła, Dawid Kubacki, Maciek Kot i Kamil Stoch wygrali dzisiejszy konkurs drużynowy, wyprzedzając tym samym drużynę Austrii (Schlierenzauer, Hayboeck, Fettner, Kraft) oraz Niemiec (Eisenbichler, Leyhe, Wellinger, Freitag).

W pierwszej serii konkursowej najlepiej prezentowali się Niemcy, którzy wyglądali na pewnych swojej wygranej, niestety w drugiej serii swoje skoki zepsuli Markus Eisenbichler oraz Stephan Leyhe, sytuację próbował uratować Wellinger (indywidualnie najlepszy zawodnik dzisiejszego konkursu), ale niestety w walce nie pomógł mu Richard Freitag, którego skok był po prostu przeciętny i finalnie dał Niemcom miejsce na najniższym stopniu podium. Austriacy skakali natomiast równo, co dało im dobre drugie miejsce. Świetnie spisał się powracający do zawodów Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer, oraz Stefan Kraft który jeszcze przed tygodniem zmagał się z chorobą.

Warto również wspomnieć o występie Finów, którzy przeszli do drugiej serii i dzięki dobrym skokom Ville zakończyli konkurs na przedostatnim miejscu. Nie wiem jak wy, ale my się cieszymy i oby tak dalej! Mianem Trolla konkursu możemy okrzyknąć Jurija, który robi śmieszki heheszki Prevcom i samemu Goranowi w jak najmniej oczekiwanym momencie, szanujemy. Oczywiście nie bez echa obejdzie się zachowanie Eisenbichlera, i mam dla was pytanie, kto zliczył ile razy podczas transmisji doznał on szczękościsku? Odpowiedzi proszę pisać w komentarzach, zobaczymy kto uważnie oglądał.

Sytuacja w Pucharze Narodów wygląda następująco:
Polska - 3366
Niemcy - 2958
Austria - 2893

Z niecierpliwością czekamy na jutrzejszy konkurs indywidualny i życzymy wszystkim (ale najbardziej Polakom) dobrych wiatrów i świetnie nasmarowanych nart, powodzenia!

~Weornika

You May Also Like

1 komentarze

  1. Nie liczyłam, ale obstawiam około 15 😂 liczę na równe warunki jutro na skoczni i trzymam kciuki za naszych chłopaków :D

    OdpowiedzUsuń