W roli głównej - Frantisek Holik

Kolejnym skoczkiem, który znalazł chwilę, żeby odpowiedzieć na moje pytania jest młody czeski członek kadry B -  František Holík. Mieszkaniec kraju słonecznych knedlików ostatnio zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Czech w kategorii juniorów. Niestety tak kolorowo nie jest w Pucharze Kontynentalnym, w którym najczęściej można oglądać. Jak dotąd w sezonie 2016/17 nie zdobył żadnego punktu.
fot.: Bob Martin for YIS/IOC Handout image supplied by YIS/IOC


Natt: Jak zaczęła się twoja kariera skoczka?
František: Moja kariera związana ze skokami zaczęła się odkąd tata nauczył mnie jeździć na nartach. Lubiłem to bardzo. Później zobaczyłem skoki w telewizji i powiedziałem moim rodzicom, że muszę tego spróbować. Więc zacząłem skakać wszędzie... z łóżka, sofy, schodów i szafy, a kiedy mój brat się urodził to skakałem nad nim. Moja mama nie mogła znieść tego dłużej i napisała maila do klubów w Łomnicynad Popelką i w Libercu czy mógłbym zacząć tam trenować. Pierwszy odpisał klub z Łomnic, więc pojechałem tam i zacząłem treningi. Tak właśnie się to zaczęło.

N: Kto jest twoim ulubionym zawodnikiem?
F: Nie mam jednego ulubionego skoczka, ale chyba Stoch i Tande, ponieważ mają naprawdę dobrą technikę i bardzo lubię ich oglądać w akcji.

N: Jakie są twoje cele na ten sezon?
F: Na pewno głównym celem są Mistrzostwa Świata Juniorów. Również chciałbym być w najlepszej 15 skoczków podczas zawodów.

N: Jaka skocznia jest twoją ulubioną i dlaczego?
F: Bardzo lubię skocznię K120 w Sapporo. Skakałem tam na po raz pierwszy w Pucharze Świata, a później udało mi się uzyskać tam dobre rezultaty w Pucharze Kontynentalnym.

N: Jak myślisz, kto zdobędzie Puchar Świata? Daniel, Domen czy Kamil?
F: Myślę, że Kamil Stoch wygra, ponieważ jest teraz prawdopodobnie najlepszym skoczkiem.

N: Jakie masz hobby poza skokami narciarskimi?
F: Lubię inne sporty takie jak piłka nożna, hokej na lodzie czy siatkówka. Również grać w gry na komputerze lub oglądać filmy.

Dziękujemy za poświęcony czas!
~Natt 

You May Also Like

1 komentarze